tepelná čerpadla
Nové bydlení Šetříme

Topit můžete ekologicky i ekonomicky

Vybrat si v dnešní době způsob vytápění, který je šetrný k přírodě, není nic komplikovaného. Většina výrobců zareagovala na nutnost udržet si planetu obyvatelnou ještě nějaké to tisíciletí a nezamořovat ji víc, než je nutné. Současný trend tepelných čerpadel nabízí nejen ekologický zdroj tepla, zároveň i možnost vytápět domácnost pohodlně a s nízkými provozními náklady.

Proč jsou tepelná čerpadla tak oblíbená?

Představte si, že v zimě sedíte v pokoji vytopeném na příjemných 22° C a nemusíte pro to vůbec nic udělat. Všechno za vás obstará systém, který si teplo vezme z okolního vzduchu nebo ze země a ohřeje jím vodu. Ta je potom vháněna do topných těles nebo využitá na mytí. To vše při poměrně nízké spotřebě energií. Takové jsou například tepelná čerpadla značky Alpha-Inno Tec, vyráběná ve variantě země – voda i vzduch – voda. Jejich velmi dobré tepelné faktory (COP) vám dovolí využít výhod dotačních programů.

Teplo ze vzduchu nebo ze země

Pokud máte pozemek, na němž můžete provést vrty, je tato varianta vytápění hodně zajímavá. Tepelné čerpadlo země – voda zaručuje vysoký topný faktor i při extrémně nízkých teplotách, protože odebírá teplo hluboko pod povrchem země. Nízkonákladový, tichý a bezúdržbový provoz jsou další z výborných vlastností těchto čerpadel.

Jestliže nedisponujete pozemkem, kde by bylo možné provést vrty, je pro vás řešením tepelné čerpadlo vzduch – voda. U těchto čerpadel si navíc můžete vybrat mezi vnitřní nebo venkovní instalací. Jejich pořizovací cena je nižší, než v případě čerpadla země – voda.

Další způsoby šetrného vytápění

Samozřejmě musíme zmínit i klimatizace, které jsou v podstatě variantou tepelných čerpadel vzduch – vzduch. V létě chladí, v zimě hřejí, a to při nízkých pořizovacích i provozních nákladech.

Zajímavým řešením jsou i kotle na uhlí Benekov s 5. emisní třídou. Jedná se v tuto chvíli asi o nejdokonalejší způsob topení tuhými palivy při zajištění vysoké účinnosti, nízké spotřeby elektrické energie a při dosažení přísných parametrů emisí. V kotli se dá topit hnědým uhlím nebo peletami.

Všechny zmíněné systémy dodává a instaluje společnost Solarex s.r.o., která vám případně pomůže s projektem. Na všechna dodaná zařízení poskytuje servis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *