hotové závěsy
Inspirace

Elegantní záclony pro moderní dekoraci interiéru

V dnešní době na trhu existuje velké množství dekorací, kterými zdobíme své interiéry. Lidé si přejí žít v krásném prostředí a dekorace se už zdaleka neomezují jen na ozdoby v čase vánočním. Jednou z možností, jak si nenuceně vyzdobit místnosti, je využití zajímavých závěsů a záclon na okna či do prostoru dveří.

 

Máte-li velká okna, závěsy se na nich budou velmi dobře vyjímat. Mnoho lidí si závěsy a záclony nepořizuje z toho důvodu, že působí těžce a strnule. Nemusí tomu tak však být. Existují speciální typy záclon a závěsů, které vypadají velmi lehce a elegantně. Navíc závěsy alá zámecké pokoje si už do bytu pořizuje jen málokdo. Jsou náročné na údržbu a svou funkci stínění slunečního svitu zastávají až příliš dobře.

 

Záclony na okno i do dveřního prostoru

 

Chcete-li si pořídit vzdušné záclony a závěsy, vybírejte takové, které nezaplní celou plochu okna. Budou díky tomu vypadat velice vzdušně. Záclony se dají použít také do výplní dveřního prostoru. Dříve se používaly korálkové závěsy. Dnes jim konkurují provázkové závěsy, které mohou být vyrobeny v různých barvách a dokonce i na zmíněné korálky se dostane – ovšem jen v podobě decentní ozdoby. Důmyslným způsobem dokáží od sebe takové závěsy oddělit jednotlivé místnosti. A když budou zrovna na překážku, jednoduše je sepnete po stranách ozdobnou sponou. Provázkové záclony na míru sednou každému bytu.

 

Závěsy podtrhnou vzhled každého interiéru


Záleží především na tom, v jakém stylu a barvě máte zařízený zbytek interiéru. Pokud se rozhodnete pro jakékoliv záclony, stanou se jeho nedílnou součástí, a měly by proto s ostatním vybavením dokonale ladit. Provázkové záclony lze pořídit jednobarevné, nebo si můžete vybrat i pestřejší kousek. Hotové závěsy jde ozdobit korálky, čímž získáte velmi jemný a romantický styl, který vynikne obzvlášť večer, když se rozsvítí doplňkové intimní světlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *