Restaurátorský ateliér
Inspirace

Na skok v dávných časech

Měli jste někdy možnost navštívit restaurátorský ateliér, podívat se pod ruce zkušených odborníků v různých oborech, které se využijí při renovaci starožitného nábytku, uměleckých památek a jiných starožitností?

Můžete zjistit, jak se provádí sanace dřevěného nábytku proti dřevokazným houbám a plísním, přihlížet odborné konzervaci malby i obnově struktury členění a povrchu obrazových rámů, vidět mnoho specifických činností, jako jsou čalounění původní technikou, výplet ratanového nábytku, opravy zlacení a řezby na dřevěném nábytku.

Mistři přes starožitnosti

Všechny práce spojené s renovací starožitného nábytku, ať už jde o malovaný, selský, různé sekretáře, komody nebo sedací nábytek, zvládají na špičkové úrovni. Umí restaurovat hudební nástroje, hodiny, obrazy, pušky, dřevěné sochy i oltář. Restaurátorský ateliér spolupracuje s odborníky, kteří dokáží opravit, renovovat a zakonzervovat vše, co nám zanechali řemeslníci a umělci minulých časů.

Začínali v r. 1991 s uměleckořemeslnými památkami a starožitnostmi ze dřeva. Majitel ateliéru, David Fiala, navázal na rodinnou tradici – jeho pradědeček, akademický malíř Josef Fiala, býval žákem Vojtěcha Hynaise.

Dnes patří k činnostem ateliéru kromě renovace také prodej starožitností a poradenství, zvládnou i bezpečnou přepravu starožitností.

Umění staré i moderní

Součástí restaurátorského ateliéru je galerie obrazů a výstavní sál. V galerii naleznete nejen díla malířů minulosti, ale i těch současných. Sál je určen k pořádání tématických výstav, najdete zde i neprodejnou galerii obrazů Josefa Fialy, kde se kromě sbírky jeho děl seznámíte i se zajímavostmi z jeho života.

Sál se nachází v bývalém Špejcharu v krásném prostředí Chvalského zámku a je možné si ho pronajmout nejen pro výstavní účely, ale i jiné kulturní události, konference, školení, semináře či firemní akce. Disponuje kuchyňským zázemím, barem a šatnou, kapacitně je určen až pro 150 lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *