stínění
Bydlení Zahrada

Výhody markýzy – levný nápad pro každý dům

Ať už vlastníte domek nebo chalupu, určitě byste si v létě rádi dopřáli trochu stínu v parných dnech a poseděli si na zahradě třeba i za deště. Ale jak na to, když se vám nechce každý rok skládat neforemný altán či nemáte kryté posezení či pergoly? Ideálním řešením jsou markýzy, které nabízí mnoho výhod a jsou dostupným řešením pro každý prostor!

Externí dekorační prvek

Pro vnitřní řešení stínění můžete využít místo závěsů žaluzie i dekorační rolety. S nimi získáte požadovaný stín i soukromí v případě, že máte okna směrem na cestu nebo sousedům do výhledu. Jestliže si ale chcete užít stín i při posezení venku na zahradě, využijte praktické markýzy. Kromě toho slouží markýza jako ozdoba zahrady či domu a dodá mu originální vzhled.

Výhody markýzy oceníte hned první léto, kdy vám konečně do místnosti nebude pronikat ostré slunce a dusno zvenčí. V kombinaci s žaluziemi či vnitřními roletami se markýza zaslouží o to, aby se místnost zbytečně nepřehřívala a zajistila majitelům dostatek stínu. K dostání jsou boční markýzy sloužící jako separační prvek zajišťující soukromí. Hodí se proto například v bytech k zastínění balkonu, na zahradě skryje například bazén nebo vířivku, popřípadě posezení u ohně, aby vás nikdo nesledoval od cesty ani zpoza plotu souseda.

Řešení pro váš dům i restauraci

K domu lze připevnit rovněž kazetové markýzy, které se stahují, a jejich konstrukce i látka je ochráněna před nepříznivým počasím. Pevná a odolná látka si tak uchová nejen barvu, ale i kvalitu tkaniny. Vybrat si můžete typ konstrukce od lehkých hliníkových prvků až po design látky či systém zatahování a sklápění markýzy.

Moderní markýzy najdou uplatnění také u restaurací. Skvěle s nimi zastřešíte letní zahrádky. Hlavními přednostmi markýz je dostupnost, cenová výhodnost a samozřejmě lehká montáž, manipulace i obsluha. Tento typ zastřešení nevyžaduje náročnou údržbu a prostorově vás nijak neomezuje. Pokud tedy stále hledáte způsob, jak si dopřát stín i v nejteplejších dnech, jsou markýzy jasnou volbou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *