Dotační program podporuje projekty u rodinných i bytových domů. Stát se snaží podpořit využívání úsporných řešení u nových i stávajících staveb. Jaké otázky jsou často s programem spojovány?  Na co je možné získat dotaci?  Jednou z nejčastějších otázek je dotaz ohledně rozsahu dotačního programu. Lidé se ptají na to, zda mohou získat dotace na zateplení,…

Kolo, nářadí, gril, lyže, žebříky, krabice… Možná po nanošení všech těchto věcí do garáže zjišťujete, že pro auto už nezbylo místo. Nebo při každém parkování zažíváte sérii menších infarktů, když se vám do cesty něco z nich připlete a vy si jen tak tak neodřete lak. Jak zařídit i malou garáž tak, aby se do…

Garnýže jsou dekorativním prvkem vaší domácnosti. Slouží k zavěšení záclon a závěsů. Můžete si pořídit různé typy garnýží v závislosti na tom, jaké se vám budou líbit. Rozlišovat budete ale nejenom na základě různých materiálů, ale také různých typů. Nyní vás seznámíme s jednotlivými garnýžemi.

Pokud se rozhodnete nechat si postavit dům, máte na výběr několik možností. Jednou z nich je dřevostavba na klíč, která patří mezi oblíbené typy staveb pro rodinné bydlení. Při hledání vhodného dodavatele je dobré vsadit na ověřenou společnost se spoustou zkušeností. Při výběru společnosti, které svěříte vybudování vašeho nového domova, je její kvalita klíčovým faktorem.

Při výběru vjezdové brány se nevyplácí dát pouze na vzhled. Stěžejní je prostor, který brána pro svou správnou funkci potřebuje a který jí můžeme poskytnout. Pojďme se společně podívat na jednotlivé typy bran a jejich prostorové požadavky, ale také na materiály, které jsou nejčastěji využívány k jejich výrobě.

Venkovní parapety jsou nedílnou součástí oken. Zastávají funkci ochrannou – chrání zeď před vodními srážkami i estetickou – dotvářejí výsledný estetický efekt z vašeho stavení. Pojďme si udělat krátkou exkurzi do světa exteriérových parapetů a přibližme si nejčastější typy.

Každé dveře by měly kromě estetické funkce plnit také bezpečnostní účel. Samozřejmě je rozdíl, jestli vybíráte zámky do interiérových nebo do venkovních dveří, pro které je vhodné vybrat i bezpečnostní kliky na dveře. Cylindrické vložky, klasické zámky FAB, se rozdělují na dva typy – stavební a bezpečnostní. Stavební vložky mají pouze minimální úroveň zabezpečení, bezpečnostní…

Přestože žijeme v 21. století, stále se v Česku najde poměrně značné množství obcí a nemovitostí, které nejsou připojené k centrální kanalizační soustavě. Někde jde o finance, jinde například o odlehlost objektů, kdy se zkrátka nacházejí někde v lesích, kde není možné zavést potrubní vedení. V tom případě je ale vždy nutné hledat náhradní řešení….