Inspirace

Je ve vašem obýváku opravdu příjemné posezení?

Pokud jste ve fázi zařizování obývacího pokoje, možná vám přinese užitek několik rad odborníků na bytový design a úpravu interiérů.

Zásadou je nezahlcovat obývací pokoj nejen nábytkem, ale ani doplňky. To bývá tradiční chybou českých domácností. Často je na vině dobrý úmysl zařídit obývák tak, aby se tam vše vešlo a vše bylo po ruce. V průběhu poměrně krátkého času se tak náš obývák pomalu, ale jistě proměňuje ve skladiště čítající obvykle sedací soupravu pokud možno velkých rozměrů, konferenční stolek, odkládací stolek, servírovací stolek, křesla, nějakou formu obývací stěny…

ČTĚTE TAKÉ: Vybíráme sedací soupravu

Nezapomeňte ani na polštářky, dečky, suvenýry z cest – často opět velkých rozměrů – a nevhodné dárky, které nám je líto vyhodit. Jednotliví členové rodiny mívají také zpravidla zvyk umísti do společné zóny obydlí něco výsostně svého, tudíž si asi umíte představit, jak ve výsledku vypadají mnohé obýváky v naší zemi. Pocit pohody a útulna pak nenavodíme ani stálým uklízením, ani zoufalými pokusy sjednotit nesjednotitelné. Takový obývací pokoj zcela postrádá styl a nikdo se v něm nemůže cítit uvolněně a příjemně. Chvíle relaxace se jen těžko navozují, pokud musíte cestou do oblíbeného křesla obejít pár kousků nadbytečného nábytku, či si před sledováním oblíbeného pořadu odstranit z výhledu několik dekorativních sošek a váziček.

Osvědčenou radu pro ty, kteří se necítí při zařizování interiéru příliš jistí v kramflících, nemusí být jen využití služeb bytového designéra. Také samotný výběr základních kousků nábytku může výrazně ulehčit následnému dolaďování interiéru. Výborně se osvědčil nábytek ve stylu poněkud formálním, jednoduchý, v hladkých liniích. Takový nábytek lze pak doplnit originálními doplňky či staršími kousky, které pro nás mají osobní hodnotu, a vždy bude celkový dojem velmi dobrý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *