Textilní haly
Inspirace

Textilní haly – když hledáte rychlé řešení

Potřebujete rychle a co nejlevněji postavit halu pro výrobu nebo skladování? Možná by se vám na daném místě hodila jen na přechodnou dobu a časem byste ji chtěli přesunout jinam. Mohli byste hledat řešení v pronájmu některé z hal v okolí nebo si prostě nechte postavit svoji.

Proč právě textilní hala

Postavit textilní halu je dost jednoduché, v podstatě stačí jen kus rovné země a během několika týdnů už se do ní můžete stěhovat. Stejně snadno je možné ji v případě potřeby demontovat a přesunout. Navíc se dá kdykoliv v budoucnosti rozšířit. Textilní hala se i snadno udržuje – textilie, z níž je vyroben plášť haly, je vysoce odolná nánosová PES tkanina patřící do skupiny těžko hořlavých stavebních materiálů.

Látka má mimořádně dlouhou životnost, je k dispozici v mnoha barevných provedeních, můžete si ji nechat velkoplošně potisknout podle vlastních návrhů.

K čemu se textilní haly hodí

Jejich stavba patří k nejúspornějším a nejrychlejším řešením pro zastřešení prostor pro skladování, zemědělské aktivity či sport. Využití textilních hal je ale mnohem širší, běžně bývají využívány jako hangáry, jízdárny nebo pro ustájení koní i jiných hospodářských zvířat. Můžete je použít k jakékoliv podnikatelské aktivitě, pro kterou se běžně používají ocelové montované haly, jen s nižšími pořizovacími náklady. Navíc jde o stavbu mobilní, můžete ji po čase bez problémů přestěhovat.

Co byste ještě měli vědět o textilních halách

Opláštění haly by mělo při běžném použití vydržet nejméně 10 let. Plachta je odolná proti nárazovému větru, zatížení sněhem, UV záření i proti mechanickému poškození. Díky jednoduchému systému (tzv. tunelu v plachtě) ji stačí cca jednou za 2 roky utáhnout a plachta je stále pevně vypnutá.

Hala je kotvena do země železnými trny, takže nejsou nutné betonové základy, stačí podloží zpevněné štěrkem v nezámrzné hloubce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *