obrubníky
Inspirace Zahrada

Obrubníky jako estetické zahradní prvky

Travnaté plácky, cestičky, záhony s bylinkami a květinami – to vše patří do zahrady. Jestliže chcete dosáhnout co nejlepšího vizuálního dojmu, věnujte čas úpravám a oddělení různých ploch po celém terénu.

Praktické využití obrubníků

V zahradě se dá hodně kouzlit. Nebojte se praktikovat vlastní nápady k vylepšení vzhledu. Stačí snaha spojená s investicí, abyste svůj exteriér proměnili na neodolatelný ráj. Vynaložené úsilí se vám také vrátí ve snadnějším udržování. Rozčleňte si prostor na jednotlivé sekce. Nezapomeňte je ohraničit pomocí obrubníků z různých materiálů. Oceníte nesypání zeminy na nežádoucí místa, nezasahování do jiných částí. Dokonce se pustíte do sekání a jiné údržby s větší jistotou, že se nestane nic vypěstovaným rostlinám v okolí. Lemovat se dají plochy určené k venkovnímu posezení, pod pergolami, kolem altánů, vydlážděná prostranství apod.

Praktické doplňky pro zpevnění terénu

Na obrubníky se používají různorodé materiály, stačí si vybrat podle vašeho vkusu. Klidně použijte staré ozdobné talíře, cihly, dřevěná prkna, kovové pásy, vyřazené hrnky a bambusové tyčky. Přírodní materiály však nejlépe doladí venkovní prostředí. U dřeva počítejte s nižší odolností vůči vlhkosti v zemi a povětrnostním vlivům. Trámy a prkna navíc nevytvarujete do oblouků nebo jiného zakřivení. Kamenné obruby uchvátí dokonalostí, avšak způsob realizování patří k náročnějším činnostem.

K módním záležitostem se řadí beton v různých podobách. Vysoká odolnost patří k výhodám u betonových kousků. Zapomeňte na nezáživnou šedou – probarvení dodává výrobkům patřičný šmrnc. Presbeton nabízí také druhy s různými reliéfy. Barevná provedení se postarají o stylové doplnění vydlážděné plochy. Jaký barevný odstín si přejete? Nabízí se například černá, olivová, hnědá, karamelová, přírodní a další varianty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *