Inspirace

Toužíte po samostatném bydlení?

Toužíte po vlastním domě? Chcete mít svůj domov uprostřed zelené zahrady, nebaví vás městský ruch? Proč ne. Protože nemáte dostatek financí? Ano, to bývá častý důvod, proč setrvat v městském bytě, řešit obtížné parkování, problémy se sousedy a snášet trpělivě všechny neduhy velkoměsta.
Náš tip možná není vhodný pro mnohočlennou rodinu, pro většinu z vás však může být vítanou inspirací. V zahraničí se těší stále větší popularitě a svoje příznivce nalézá rychle i u nás. Jedná se o takzvané studio. Studio je menší domek, vlastně takový byt uprostřed zahrady se všemi pozitivy bydlení ve vlastním. Dispoziční řešení je dokonale uspořádáno a díky modernímu designu s prosklenými rozsáhlými pasážemi je obydlí světlé a vzdušné. Studia lze využít i pro sezonní účely, jako výborný ekvivalent Čechy tak oblíbených víkendových chat a chalup. Nejlépe je umístit jej na rovinatý nebo mírně se svažující pozemek, který může být úplně maličký. Ideálním řešením je jistě pro ty, kteří prozatím nechtějí nebo nemohou řešit svoji bytovou situaci koupí rodinného domu a řadovku odmítají třeba z důvodu těsného sousedství s ostatními obyvateli. Studio vám zajistí kýženou intimitu v kombinaci s vymoženostmi moderního bydlení.
Optimální je pro lidi, kteří teprve začínají se samostatným bydlením, kupříkladu pro mladé páry.
Také mnozí senioři nejsou ve svém velkoměstském bytě šťastni a život v malém studiu na venkově by je plně uspokojil.
Tento způsob bydlení je vhodný i pro starší páry, které již neplánují rodinu, nemají velké nároky na prostor a nechce se jim trávit dlouhé hodiny údržbou a opravami klasického rodinného domku.
Skvělým řešením je pro vytížené lidi, pro které z mnoha důvodu nepřipadá v úvahu pořízení a opečovávání velkého rodinného domu a na druhou stranu chtějí po náročné práci alespoň chvíli nabrat síly v klidu vlastního obydlí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *