srubový dům
Nové bydlení

Srubové domy od Honka aneb Moderní pohodlné bydlení

Dnešní poptávku po bydlení už nechce jen jakýkoli dům nebo byt. Do požadavků klientů proniká stále více potřeba zdravého, udržitelného života v nerušném prostředí, které je ekologické a energeticky nenáročné.

Přesně tyto požadavky splňují srubové domy skandinávského typu. V dnešní době se díky svým vlastnostem těší stále větší popularitě. Naše kolekce nabízí v tomto směru desítky špičkových chat i domů srubového typu k vašemu výběru.

Srubové domy mají navíc velkou výhodu v široké přístupnosti vašim specifikacím, potřebám a plánům současným i budoucím. Honka buď vypravuje a zrealizuje vlastní projekt podle vašich představ, nebo uvede v život váš návrh od jiného architekta.

Krok za krokem k modernímu srubu

Srub skloubí postupy staveb ověřené generacemi během stovek let a moderní technologie poskytující dnes veškerý myslitelný komfort. Zároveň ve srubových domech zůstává jiskra, atmosféra a vnitřní kouzlo.

Skandinávský design je elegantní, prostorný, doplňují ho jednoduché detaily dřeva. Všude je dost místa pro rodinu i přátele – prostě esence pohody a klidu. Tohle ještě umocňují kombinace více materiálů a velká okna pro nerušený výhled ven.

Velké i minimalistické

Technologie naší firmy Honka Fusion nám dovoluje stavět srubové domy na klasickém základu, ovšem mnohem odvážněji a různoroději. Zkrátka tak, jak si dřívější stavitelé ani nemohli představit. Zjednodušili jsme strukturu, odpadla potřeba ústředního trámu. Díky tomu máme mnohem větší možnosti velkých prostor a zachováváme přitom všechny pozitivní vlastnosti staveb. Můžeme tak na mnohem víc míst vpravit například posuvná okna nebo dveře přes celou stěnu.

I takové rohové křížení. Ačkoli jde skoro o poznávací znamení srubových domů, pro některé lidi je to něco příliš venkovského, příliš prostého. Naše řada Zero Corner ale tento prvek nemá, takže hladce zapadne i do jakéhokoli městského prostředí na každém místě.

Střecha tak i tak

Dnešní stavební technologie nabízejí i u srubových domů mnoho cest, jak pojmout střechu. Design si žádá spíš jednoduchost a čistotu nebo tradiční struktury a pojetí. Zase ovšem získávají na oblibě sedlové tvary i plochá a nízká provedení a podobné verze střech.

Dřevo a nejen to

Cesta ke srubovému domu snů pro vás i rodinu nemusí zahrnovat jen dřevo, respektive není třeba se na něj omezovat. Naše konstrukce držící dům sice dřevěná zůstává, ale v interiéru lze použít kámen, ocel, další kovy – zkrátka co chcete, není třeba se omezovat.

Dům tak může spojovat klasické prvky, nadčasové kombinace a jít si vlastní cestou nebo v souladu s klasickými postupy. Cesta oběma či více směry ale vždy začíná pečlivým návrhem na základě vašich potřeb včetně průzkumu možností, které poskytuje a dovoluje místo zvolené na stavbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *