srubový dům

Dnešní poptávku po bydlení už nechce jen jakýkoli dům nebo byt. Do požadavků klientů proniká stále více potřeba zdravého, udržitelného života v nerušném prostředí, které je ekologické a energeticky nenáročné.

Přesně tyto požadavky splňují srubové domy skandinávského typu. V dnešní době se díky svým vlastnostem těší stále větší popularitě. Naše kolekce nabízí v tomto směru desítky špičkových chat i domů srubového typu k vašemu výběru.

Srubové domy mají navíc velkou výhodu v široké přístupnosti vašim specifikacím, potřebám a plánům současným i budoucím. Honka buď vypravuje a zrealizuje vlastní projekt podle vašich představ, nebo uvede v život váš návrh od jiného architekta.

Krok za krokem k modernímu srubu

Srub skloubí postupy staveb ověřené generacemi během stovek let a moderní technologie poskytující dnes veškerý myslitelný komfort. Zároveň ve srubových domech zůstává jiskra, atmosféra a vnitřní kouzlo.

Skandinávský design je elegantní, prostorný, doplňují ho jednoduché detaily dřeva. Všude je dost místa pro rodinu i přátele – prostě esence pohody a klidu. Tohle ještě umocňují kombinace více materiálů a velká okna pro nerušený výhled ven.

Velké i minimalistické

Technologie naší firmy Honka Fusion nám dovoluje stavět srubové domy na klasickém základu, ovšem mnohem odvážněji a různoroději. Zkrátka tak, jak si dřívější stavitelé ani nemohli představit. Zjednodušili jsme strukturu, odpadla potřeba ústředního trámu. Díky tomu máme mnohem větší možnosti velkých prostor a zachováváme přitom všechny pozitivní vlastnosti staveb. Můžeme tak na mnohem víc míst vpravit například posuvná okna nebo dveře přes celou stěnu.

I takové rohové křížení. Ačkoli jde skoro o poznávací znamení srubových domů, pro některé lidi je to něco příliš venkovského, příliš prostého. Naše řada Zero Corner ale tento prvek nemá, takže hladce zapadne i do jakéhokoli městského prostředí na každém místě.

Střecha tak i tak

Dnešní stavební technologie nabízejí i u srubových domů mnoho cest, jak pojmout střechu. Design si žádá spíš jednoduchost a čistotu nebo tradiční struktury a pojetí. Zase ovšem získávají na oblibě sedlové tvary i plochá a nízká provedení a podobné verze střech.

Dřevo a nejen to

Cesta ke srubovému domu snů pro vás i rodinu nemusí zahrnovat jen dřevo, respektive není třeba se na něj omezovat. Naše konstrukce držící dům sice dřevěná zůstává, ale v interiéru lze použít kámen, ocel, další kovy – zkrátka co chcete, není třeba se omezovat.

Dům tak může spojovat klasické prvky, nadčasové kombinace a jít si vlastní cestou nebo v souladu s klasickými postupy. Cesta oběma či více směry ale vždy začíná pečlivým návrhem na základě vašich potřeb včetně průzkumu možností, které poskytuje a dovoluje místo zvolené na stavbu.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *