Nové bydlení

Ekonomické a ekologické domy

Toužíte po domově, kde se splní vaše nároky po ekonomické, ekologické a zdravotní stránce? Novostavby u Prahy se po výstavbě pochlubí jedinečnými technologiemi a technickými řešeními.

Snadno si zvyknete na vysoký komfort bydlení

Pokud hledáte bydlení nedaleko našeho hlavního města, zkuste pasivní domy Zlonín s polohou sedmi kilometrů severozápadně od Prahy. Od pasivních domů očekávejte mezinárodně uznávaný standard budov, kde jde hlavně o nízkou spotřebou energie a pohodlné bydlení. V porovnání se současnými budovami jde o spotřebu až desetkrát menšího množství energie na vytápění. Nízkoenergetické domy umí obstarat příjemné teplo a neustálý přísun čerstvého vzduchu. Zároveň se nejedná o žádné nákladné a technicky náročné zařízení, využívá se nových poznatků o konstrukcích. Zrealizuje se kvalitní zateplení bez tepelných mostů, precizní izolace konstrukce, oknům nechybí izolované rámy a trojité zasklení. Právě na návrzích oken dost záleží, protože ta se stanou jakýmsi radiátorem domu.

Rodinné domy u Prahy s řízeným větráním

Obytné prostory se často potýkají s nedostatečným větráním. Někdy vadí chladný vzduch venku, jindy průvan a hluk, které si nechtějí majitelé pouštět dovnitř. Pasivní domy tento problém řeší úplně jinak, zde se o potřebnou výměnu vzduchu stará systém řízeného větrání. Navíc se tímto způsobem získává zpětně teplo z odpadního vzduchu, což eliminuje ztráty tepla a jiné nevýhody. Tento systém pracuje na snadném ohřívání čerstvého vzduchu bez jiných úprav v rekuperačním výměníku. K hlavním přednostem patří proudění vzduchu skoro o stejné teplotě jakou máte v místnosti. Dále se sníží prašnost, protože vzduch v interiérech se stále čistí přes filtry vzduchotechnické jednotky. Také se sníží hlučnost z venkovního prostředí a uspoří se energie. Jako zdroj tepla lze zvolit prakticky cokoliv, nejčastěji jde o kotle na pelety a dřevo, plynový kotel, solární kolektory a miniaturní tepelná čerpadla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *