pohovka
Bydlení Nové bydlení

Nákup kvalitní sedačky

Výběru kvalitní pohovky je potřeba věnovat zvláštní pozornost. Nic proti běžným obchodním řetězcům, ale pokud chcete opravdovou kvalitu, máte dvě možnosti. Jednou je výprava po značkových showroomech, druhou je internet.

Nemáte-li času na rozdávání, mohl by vás inspirovat náš malý průzkum. Cílem bylo najít pohovku, která by splňovala vysoké estetické i funkční nároky. Chtěli jsme si sáhnout na materiál, zkusit posezení, nechat si předvést funkce a zjistit, jak je pohodlná.

pohovka Herman I

Metropole, místo, kde je výběr showroomů luxusních značek na jednom místě. Prošli jsme všechny, ale výsledkem bylo zklamání. Nablýskané expozice nabízely většinou výprodejové kusy. Nabídku objednání novějších modelů z katalogů jsme odmítli. Pohovku v ceně auta střední třídy prostě chceme vidět a vyzkoušet! Přesto nebyla cesta zbytečná. Ujasnili jsme si, že německé pohovky jsou většinou tvrdší, že ne všude jsou dobré služby v ceně, a pokud preferujeme vzhled, jasně vítězí mistři designu z Itálie. V současnosti Češi dávají přednost pohodlnému posezení před „válením“.

Sedačka Herman

V centrech hlavních měst je několik značkových obchodů významných nábytkářských firem také. Trefa na jistotu je Natuzzi Italia. Tady se ocitnete tak trochu v jiném světě, protože všechny novinky jsou opravdu fyzicky k dispozici, včetně variant volitelných materiálů. To bylo něco pro nás! Podívat se, jak vypadá pohovka v kůži a jak v látce. Zkusit, jestli je příjemná na omak a hlavně možnost osobního vyzkoušení.

Natuzzi Italia

V Natuzzi Italia nás tak namlsali, že jsme vybrali to nejlepší z nejlepšího při požadavku cena/ výkon. Showroomy Natuzzi Italia hlavně dbají jako jediné na to, aby vypadaly stejně, drží si shodnou linii. Dalším důležitým atributem je to, že si můžete pořídit sedačku, postel, křesla, stolky a všechno ostatní vybavení v jednotném, dokonale estetickém a funkčním stylu.

Lago

Mezi sedačkami musí rozhodnout individuální vkus a potřeba kupujícího. Pro nás jasný vítěz byla sedačka HERMAN.

HERMAN – naše favoritka zaujala na první pohled stylovými „křídly“, jež podpírají zadní a boční části sedačky. Její nekonvenční vzhled nás oslovil hned při vstupu do prodejny. Podpěrná „křídla“ jakoby jí dodávala energii vzlétnout. K jejím dalším bonusům patří i možnost kompletace s taburety a stolky ve stejném stylu. Je prostě jedinečně jiná.

IAGO – náš tip pro milovníky funkcí je robustní pohovka s promyšlenou možností polohování. Je mimořádně pohodlná. Evokovala v nás představu útulné klubové místnosti s hořícím krbem a sklenkou vína.

Pohovka Lago

Velmi nás zaujal netradiční potahový materiál Manopesca, s nímž jsme se jinde nesetkali. Tváří se jako broušená kůže, ale je to látka, velmi podobná neoprénu nejen strukturou, ale i svými vlastnostmi. Dostali jsme možnost vyzkoušet si, jak vypadá světlounká pohovka z tohoto materiálu po ušpinění. Jednoduše se utře. Co kdyby se něco vylilo že? Vedle širokého sortimentu kůží, které si Natuzzi zpracovává ve svých fabrikách, a látek vlněných, lněných i směsových, je Manopesca velmi hezkým a praktickým obohacením nabídky.

pohovka

Další zajímavý postřeh je z oblasti mechanických funkcí. Pokud jste zvyklí si jedním tlačítkem polohovat sezení, je obvyklé, že se podnožka i zádová opěrka polohují současně. U novinek Natuzzi Italia lze polohovat každou část zvlášť, což ocení zejména rozmazlenější typy zákazníků. A to my rozhodně jsme. Kombinace a možností řešení tu hrají prim. Nabídka je tak rozmanitá, že lze řešit celý koncept v jednom stylu na klíč od obývacího pokoje po ložnici.

www.natuzzi.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *