betonové podlahy
Nové bydlení

Realizaci podlah svěřte odborníkům

Hrubé podlahy v rodinných domech či jiných průmyslových prostorech mohou být realizovány anhydritovým pojivem nebo betonem. Anhydritové podlahy představují moderní technologii, beton známou klasiku. Ať už zvolíte jakýkoliv druh realizace vaší podlahy, svěřte ji do rukou odborníků.

Kompletní servis zaručuje firma Urbánek – betonové podlahy. Se svou dvanáctiletou zkušeností s pokládkou betonových a litých anhydritových podlah dokáže svým zákazníkům nabídnout kvalitně odvedenou práci a individuální přístup včetně potřebného poradenství. Společnost má zkušenosti s realizací podlah jak v obytných, tak v průmyslově či administrativně využívaných prostorech.

Výhody anhydritové podlahy

Novou generaci podlahových hmot představují lité podlahy z anhydritu. Oproti betonovým podlahám mají několik výhod, ale ne ve všech případech jsou vhodné. Anhydritové podlahy jsou ideální pro použití v interiéru v obytných prostorech, obchodních centrech, školách, nemocnicích.

Anhydrit je aplikován formou tekutého potěru, přičemž tvoří rovinatou vrstvu. Zatéká do všech mezer mezi podlahovým topením, přičemž se provádí v tloušťce minimálně 35 mm nad jeho rozvody. Výhodou anhydritových podlah je především to, že nejsou náchylné na smrštění a jsou velmi dobře zpracovatelné.

Anhydritová versus betonová podlaha

K nevýhodám anhydritu patří omezená možnost jeho využití ve venkovních prostorech a na podlahách, kde se předpokládá vysoké zatížení. Další nevýhodou je poměrně dlouhé schnutí. Betonové podlahy jsou naopak vhodné do exteriéru a vlhkých podmínek a schnou podstatně rychleji než anhydrit. Jsou tak ideální do garáží nebo k bazénům.

Pokud stojíte před stavbou a rozhodnutím, jaké hrubé podlahy zvolit, firma Urbánek – betonové podlahy vám dodá veškeré informace a zrealizuje položení vašich podlah od A do Z. Neváhejte je kontaktovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *