dřevostavby
Bydlení Nové bydlení

Rychlost, cena, nízké náklady – 3 důvody pro dřevostavbu

Chceme stavět dům, a tak se rozhlížíme po různých možnostech. Například jsme nevěděli, že je možné bydlet už za tři měsíce v novém. Ani to, že stavět ekologicky neznamená stavět nákladněji – spíš naopak. Stále víc se přikláníme k dřevostavbě. Proč?

Rychleji to už nejde

Nižší náklady a rychlá stavba souvisí s tím, že se dřevostavby staví hlavně suchou cestou, nejsou při stavbě prostoje a všechny práce na sebe pěkně navazují. Nemusíte objednávat a tak ani platit těžkou mechanizaci, nepotřebujete skladovací prostory na materiál. Všechno je jednodušší, když stavíte domy ze dřeva. O to víc, když si na stavbu dohodnete firmu, která má za sebou už víc jak 1200 realizovaných staveb.

Bonus k už tak nízké ceně!

Za dům od počátku prací až k předání do užívání platíte za metr čtvereční desetkrát méně než za byt v Praze 1. Cena dřevostavby na klíč se pohybuje od 13 333,- Kč za m2 (bez DPH). To je rozhodně méně, než kdybyste stavěli klasicky z cihel. V této už tak atraktivní ceně je navíc započtena kompletní základová deska. To naše rozhodování značně zjednodušuje. Když k tomu připočtete, že si dispozici domu můžete navrhnout sami, případně se nechat inspirovat některým z 33 modelů o zastavěné ploše až 220 m2, těžko se hledá lepší nabídka.

Nízké energetické náklady nezatíží rozpočet ani v budoucnosti

Asi největšími trumfy, které energeticky úsporná dřevostavba má, jsou plně celulózová izolace, odvedení vlhkosti z konstrukce, vynikající energetický index obálky stavby a naprosto ekologické provedení. Nízkoenergetické a pasivní stavby jsou trendem budoucích let, protože už si většina z nás konečně uvědomuje, že za sebou necháváme příliš velikou stopu. To nejde do nekonečna.

Společnosti, které už dnes staví ekologické stavby, jsou o krok napřed a to se cení.

Taková je i společnost OVELOS, pozemní stavby, a.s. Ta vám navíc pomůže i s financováním a vyběháváním všech nezbytných úředních formalit. Stačí si sjednat schůzku, při níž si můžete prohlédnout některou z realizovaných staveb. Mně osobně se líbí dřevostavby bungalovy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *