Nové bydlení

Praha se plní – míří do ní lidé z celé republiky i z ciziny

Trendy v oblasti bydlení se neustále mění. Ještě relativně nedávno Pražané utíkali do satelitních městeček za metropolí, dnes o ně velký zájem nejeví. Naopak se stěhují do „nových“ čtvrtí, ve kterých rostou atraktivní developerské projekty. Praha se zároveň těší zájmu cizinců, kterých se ročně přistěhují tisíce.

Snad nejpočetnější skupinou zájemců o byty na prodej v Praze jsou mladé rodiny nebo lidé bezprostředně po ukončení studií. Hledají atraktivní pracovní příležitosti a v hlavním městě je najdou. Není proto divu, že se kvalitní developerské projekty v Praze vyprodávají doslova raketovou rychlostí.

 sekyra group

Podle odborníků bude trend pokračovat a v roce 2024 bude v hlavním městě žít o deset tisíc obyvatel více než nyní. Vedení Prahy proto počítá s budoucím rozvojem některých lokalit. Nová místa pro bydlení často vznikají v tzv. brownfields. Jedná se o místa trpící dlouhodobým úpadkem. Nachází se zde nevyužívané budovy, které se rekonstruují. Okolí prochází rekultivací a rozvojem občanské vybavenosti.

O novostavby v Praze je mnohem větší zájem než o satelitní městečka za městem, a to především kvůli lepší občanské vybavenosti. Ta v některých satelitech zcela chybí a výhledově k velkým změnám nedojde. Lidé preferují lokality s nadstandardním urbanistickým konceptem, kvalitní infrastrukturou a dobrým dopravním spojením.

Podle developerů je největší zájem o byty 2+kk, a to v lokalitách Prahy 4, 9 a 10. Výhodou lokalit mimo centrum města je o poznání nižší cena bytů. Dostatečná občanská vybavenost a dopravní dostupnost maže veškeré výhody centra a byty naopak kontrují přijatelnou cenovkou.

byty Praha

Plánovaný projekt Zámecký dvůr

 byty čakovice

Plánovaný obytný soubor Čakovice

Pokud si s myšlenkou na přestěhování do některé z novostaveb pohráváte i vy, podívejte se na nejlepší developerské projekty v Praze a udělejte si vlastní názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *