laky na dřevo
Bydlení Inspirace Šetříme

Nezapomínejme ošetřovat dřevo

Všichni se snažíme o to, abychom se ve své domácnosti cítili co nejlépe. Staráme se o pořádek v bytě, zaléváme květiny, aby neuschly, a pravidelně myjeme koupelnu i její příslušenství. Tyto činnosti nám připadají logické a samozřejmé. Je zajímavé, že na spoustu věcí, o které bychom se měli starat minimálně tak důsledně, zapomínáme. Málokdo z nás ošetří okenní rámy před příchodem zimy, vyčistí koberce od každodenního zašlapávání prachu a nečistot a velmi málo z nás se stará o údržbu dřevěných ploch a nábytku, které nám mají vydržet věčnost.

Veškeré dřevěné příslušenství našeho bytu si zaslouží pravidelnou a důkladnou péči. Jen tak se můžeme těšit z nábytku, který nám časem nepopraská, nevybledne a neztratí svůj krásný vzhled. Existuje mnoho přípravků a způsobů, pro ochranu dřeva, a je vždy vhodné poradit se s odborníky o konkrétním řešení.

Péče, která se vyplatí, aneb pečujte o dřevěné plochy

Dřevo samo o sobě je náchylné na škrábance, je-li vystaveno vlhkosti, bobtná, a v neposlední řadě jej mohou poničit nevhodné mycí prostředky. Ochrana dřeva je o to důležitější, máte-li domácí mazlíčky nebo malé děti, které zkouší výdrž hraček na dřevěné podlaze.

Jedním ze způsobů, jak dřevo ochránit, jsou laky na dřevo. Dodají dřevu pevnost a trvanlivost a v případě jakéhokoli poškození slibují možnost opětovně dřevo nalakovat. Laky jsou kvalitní a voděodolné, nejčastěji se používají na ošetření podlahových krytin. Velmi oblíbenou ochranou dřevěných ploch jsou oleje nebo vosky na dřevo. Seženete je v různých variantách, aby co nejlépe odpovídaly účelu a ploše, na kterou je chcete použít. Zajistí dřevu oslnivý lesk, krásně se vsáknou, a navíc mají příjemnou vůni.

Barva dodá dřevu nový vzhled

Pro oživení nebo změnu barvy vašich stávajících dřevěných doplňků, psího kotce, ptačí budky nebo dřevěné poštovní schránkyneváhejte sáhnout po ekologických barvách. Vždy je důležité poradit se o správném postupu, jak s nimi pracovat a jak připravit dřevo před samotným nátěrem. Ušetříte si tím mnoho času! Ať už se rozhodnete pro voskylakyoleje nebo barvy na dřevo, nezapomeňte, že dřevo neustále pracuje. Vždy záleží na jeho tvrdosti, kvalitě a důkladné péči samotných majitelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *