Ložnice

Tipy pro správný výběr matrace

Matrace výrazně ovlivňuje zdravotní stav vaší páteře. Důležitým kritériem při výběru nové matrace je pohodlí vašich zad. Matrace, na které budete spávat každou noc, by měla mít dostatečnou tuhost, která je závislá na vaší hmotnosti. Čím těžší je člověk, tím tvrdší by měla být matrace. V dnešním článku se podíváme na několik tipů, jak správně matraci vybírat.

Důležitou vlastností je tvrdost matrace, a tu poznáte tak, že pokud si na matraci lehnete na bok, ramena a kyčel by se měly ponořit tak hluboko, aby byla páteř ve vodorovné poloze. Pokud by byla matrace příliš měkká, páteř by byla prohnutá a ráno byste se probouzeli s pocitem rozlámanosti. Naopak příliš tvrdá matrace by vás nutila se v noci neustále převalovat a ráno byste se probouzeli nevyspalí.

Při výběru byste měli dbát také na její délku. Matrace by měla být alespoň o 10 cm delší než vy a měla by být dostatečně široká. Nejideálnější šířka je 80 cm až 1 metr pro jednolůžko.

Kvalitní pružinové matrace

Velmi oblíbené jsou pružinové matrace, kdy pružiny jsou fixovány v její struktuře. V současné době jsou velmi oblíbené kapsičkové či taštičkové pružiny, kdy je každá pružina zašitá do samostatného obalu. Pružinová matrace tak dokáže skvěle reagovat na tlak jednotlivých částí těla. Je tak zajištěna dokonalá bodová elasticita.

U pružinové matrace platí, že čím je více pružin ve struktuře, tím je matrace lepší a kvalitnější. Většinou je povrch matrace zpevněn kokosovým vláknem, latexem, nebo polyuretanem.

Pružinovou matraci musíte vhodně zkombinovat s roštem. Nejideálnější jsou rošty do postele bez polohování, protože pružinové matrace se polohovat nedají. Rošty mohou být buď souvislé, nebo lamelové, to už je pak věc názoru každého prodejce.

Vyberte si matraci, která vám bude nejvíce vyhovovat. Nejlepší je si matraci nejprve v obchodě vyzkoušet, až potom ji zakoupit. Nechat si můžete rovnou poradit od kvalifikovaných prodejců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *