Inspirace

Dřevěná podlaha přesně podle vašich představ

Mnozí z těch, kteří plánují vybudovat si krásné hnízdečko pro sebe a svoji rodinu, touží i po krásné podlaze ze dřeva. Stejnou měrou, jakou si ji přejí, je však odrazují představy o krátké životnosti a nepraktických vlastnostech zvoleného materiálu.
Tyto obavy však patří minulosti. Dnes již máme technologie k tomu, aby bylo možno využít dřeva v jeho originální podobě i coby materiálu na výrobu podlah.
Podlahové krytiny ze dřeva vyrobené za užití těchto moderních technologií vykazují jak vynikající užitné vlastnosti, tak i dokonalý design.
Vaše náročné představy tak mohou být uskutečněny bez jakýchkoliv obav.
V současnosti vedou dřevěné podlahy barevně či strukturálně upravené.
I vy můžete volit z některých z moderních úprav své vysněné podlahy:

– Žilkováním, kdy se do dřeva implantují mikročástice stříbra, zlata nebo mědi
– Kouřováním, tedy tónováním dřeva pomocí speciální technologie až do vámi žádaného odstínu
– Hoblováním nebo vyškrabováním, kdy se patinuje dřevo ručně hoblíkem a dlátem. Tyto nástroje vytvoří na povrchu krytiny nepravidelné vrypy a dodá mu tak autentičnosti.
– Katrováním, kdy se řemeslník snaží o vzhled surového dřeva. Díky narušení hladkého povrchu u nášlapné vrstvy dřeva kolmo na jeho strukturu se výsledek přiblíží vzhledu i pocitu přírodního dřeva a při chůzi jsou vaše nohy příjemně masírovány.
– Kartáčováním se díky speciálním kartáčům vymelou nejměkčí místa v oblasti letokruhů, a tím dojde k zvýraznění kresby dřeva.
– S kartáčováním a katrováním souvisí i úprava zvaná decapé, při níž se do míst předem upravených již zmíněnými technikami nanese barva v jiném tónu, než je zbývající povrch, čímž se efektně zdůrazní kresba dřeva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *