Inspirace

Vánoční dekorace pomohou dotvořit tu pravou atmosféru

Vánoce jsou doslova za dveřmi, jsme jimi obklopeni a tak si je samozřejmě chceme připomenout i doma. Nádherně vyzdobený byt patří k adventnímu období stejně, jako setkávání s rodinou a přáteli. Máme pro Vás několik skvělých tipů.

Barvami Vánoc jsou odjakživa červená a zelená s prvky zlaté či stříbrné barvy. V posledních letech se objevují i jiné trendy a každý rok tak dominuje jiná, zvláštní a nezvyklá barva např. fialová, modrá nebo růžová. My ale zůstaneme u tradiční barevnosti, která se nemění a evokuje Vánoce opravdu každému.

Velmi zajímavým řešením výzdoby pro adventní období jsou kromě jednoznačných vánočních dekorací také bytové textilie. Červené povlaky na polštářky ozvláštní vaši pohovku a vytvoří svátečnější atmosféru, nebo můžete vyzkoušet sváteční přehoz, na stůl dáte vánoční ubrus a prostírání, je o vánoční atmosféru hned postaráno.

Další roztomilou vánoční „vychytávkou“ jsou vánoční dekorace na židle. Kromě barevně sladěných sedáků na židle ozvláštněte tento kus nábytku čapkami Santa Clause. Ozdoba je vlastně potahem do špičky zakončeným typickou bílou bambulkou.

Pokud je někdo ochoten kvůli duchu Vánoc sáhnout i hlouběji do peněženky a svou výzdobu dotáhnout téměř do dokonalosti, může si pořídit i speciální vánoční závěsy z červené organzy, ve kterých jsou již zabudována malá světýlka. Závěs je napájen bateriemi, které jsou zcela neviditelné.

Velmi hezké jsou také různé vánoční hrnky, které – byť se používají jen měsíc v roce – mají v mnoha domácnostech své místo. Po mrazivé procházce Vám z nich svařené víno, grog nebo punč bude určitě chutnat více než z Vašeho běžného porcelánu. Některé z těchto hrnečků mají dokonce zázračnou schopnost – když se do nich nalije horký nápoj, obrázek na nich (vánoční stromek či ohňostroj) se rozsvítí.

A na závěr jsme pro Vás vybrali dvě kouzelné vánoční dekorace – obě v nostalgickém stylu. Zaposlouchejte se do překrásné starodávné melodie a užijte si vánoční atmosféru s hrací skříňkou a kolotočem, které si bezpochyby pamatujete ze svého dětství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *