Ložnice

Barvy v ložnici mohou ovlivnit i sex. Před jakými být raději na pozoru?

Že barvy ovlivňují naši náladu je starý známý fakt, který se stále více dostává do povědomí lidí. Stále více si uvědomujeme, že předtím, než se pustíme do malování při rekonstrukci bytu, měli bychom vůbec promyslet, jestli je preferovaný odstín tím pravým. Ani ne tak v případě rekonstrukce koupelny, ale zejména v případě ložnice bychom mohli být nemile překvapení tím, jak by na nás zvolená barva mohla mít vliv. Může se totiž stát, že bude ovlivňovat i naši sexuální stránku vztahu. 

Barvy v ložnici mají uklidňovat

I když je pravdou, že barvy v ložnici mají především uklidňovat, také platí, že by nemělo být uklidněné všechno. S nesprávným výběrem barvy velmi často pokulhává i sexuální život. Některé barvy jsou zkrátka proti a nesplňují ani jeden, ani druhý požadavek. 

Pokud chcete do své ložnice přinést klid a pohodu, sáhnout bychom při malování měli hlavně po modré nebo šedivé. To jsou totiž odstíny, které člověka dokážou dokonale uspat, aniž by si to uvědomoval. Pokud však prahnete po vícero sexu, vhodné je přidat do ložnice prvky zelené. 

Nebojte se zkombinovat zelenou i s bílou nebo béžovou čili odstíny, které jsou možná pro někoho nezáživné, ale které v člověku evokují čistotu.

Oranžová barva do ložnice nepatří

Klid ani sex nepřinese barva oranžová, která naštěstí není mezi lidmi příliš populární. Je to možná proto, že se jeví po mnoha stránkách jako příliš agresivní. Doslova nás nutí k aktivitě, i když k jiné, než k sexuálním hrátkám nebo spánku. 

Velmi spekulativní je fialová. Odstín, který je podobně výrazný jako zmiňovaná oranžová, člověka nenechává chvíli v klidu. Působí však na druhou stranu na všechny naše smysly a nemusí být nutně zabijákem sexuálního života. Je však pravdou, že by byl minimálně zabijákem onoho klidu, který v ložnici také vyžadujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *