Ložnice

Důležité kroky při výběru správné matrace

Jestliže se chystáte koupit novou matraci, jistě víte, že nákup nebude zcela jednoduchý. Na trhu se nachází nepřeberné množství různých matrací, proto je těžké zvolit, která matrace bude vhodná právě pro vás. V případě, že kupujete matrace do ložnice, každá matrace by měla být vybírána individuálně. Není dobré zakoupit obě naprosto stejné. Proto jsme pro vás připravili pár rad, kterými se můžete při výběru řídit.

Velikost matrace

Před samotným výběrem matrace si vezměte metr a pečlivě si přeměřte rozměry postele, abyste zjistili jakou velikost matrace do vaší postele potřebujete. Dle těchto rozměrů pak vyberte správné rozměry matrace. Mezi typické rozměry se řadí 80×200, 90×200, 80×195, 90×190, 85×195, 100×200, 160×200, 180×200. Třeba největší výrobce českých matrací Tropico nabízí širokou škálu různých rozměrů. Dnes se však vyrábějí i matrace na míru, proto není problém se domluvit na výrobě matrace, v případě, že neseženete příslušný rozměr.

Materiál matrace

Velký problém při vybírání matrace vám může dělat volba materiálu. Dnešní matrace jsou co se týče materiálů různorodé. Moderní svět je stále náročnější, proto výrobci přicházejí s novými a lepšími materiály, které se dokonaleji přizpůsobují tělu a spánek na nich je zdravější. Klasiku představují určitě pěnové, pružinové a taštičkové matrace. Kvalitnější jsou matrace ze studené, líné, bio či viskoelastické pěny. Za nejluxusnější lze považovat gelovou nebo latexovou matraci. Zakoupit je možné i kombinaci několika materiálů. Pokud si nejste jistí, jakému materiálu dát přednost, poraďte se odborníkem, který vám sdělí výhody a nevýhody jednotlivých materiálů.

matraceTvrdost matrace

Důležitým aspektem při nákupu matrace je její tvrdost. Matrace se vyrábějí s různou tvrdostí. Zde záleží na vašich prioritách. Někomu vyhovuje tvrdší matrace, dalšímu zase měkčí. Obecně se dá říci, že muži upřednostní tvrdou matraci, ženy měkkou. Vhodnou tvrdost však ovlivňuje váha – čím vyšší hmotnost, tím tvrdší matrace. K dostání jsou i matrace, které mají různou tvrdost z každé strany. Tak můžete zvolit tu stranu, která vám vyhovuje více. Jestliže třeba máte zdravotní problémy, poohlédněte se po zdravotní matraci, která se jen tak neproleží a je odolnější.

matraceCena matrace

Důležitým faktorem pro vás bude jistě i cena matrace. Zde je však třeba upozornit, že cena zpravidla souvisí i s kvalitou. Dnes však není problém zakoupit i velice kvalitní matraci za přijatelnou cenu. Uvědomte si však, že nákup matrace je přece jen investice na několik let a především investujete do svého zdraví, proto byste neměli vyloženě škudlit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *