Nevíte, jakou postel si pořídit? Bolí vás v noci záda a nevíte si rady s matrací? A jaké jsou vlastně rozkládací postele a jejich klady? Veškeré tyto otázky vám zde popíšeme, ať jste při výběru matrace a postele v obraze.

Jakou postel si můžeme vybrat?

Jedna z postelí je krátká postel. Taková postel může bolet a způsobit nám během pár nocí zdravotní problémy. Proto jsou stanoveny tyto parametry – minimální velikost (délka) se musí rovnat délce uživatele. Dalším parametrem je šířka – měla by být minimálně 80 cm, 90 cm a 100 cm je už jen otázka výběru.

Standardizované rozměry u jednolůžkových postelí jsou 90×200 centimetrů. Dvojlůžko má minimálně 140×220 (popř. 160×200, 180×200). Poslední věcí je čelo u hlavy, což nás může chránit před průvanem a můžeme se o něj též opírat.

Je možné, že vám při vybírání postele bude vadit její cena, ale na pohodlném a zdravém spánku bychom neměli šetřit, jelikož to má taky vliv i v budoucnu, nejvíce na naše záda, páteř nebo nohy.

Jakou matraci?

U výběru musíme dbát na to, aby pro nás nebyla matrace příliš tvrdá, ale ani měkká. Nejzajímavějším řešením je vybrat matraci, která bude mít vlastnosti z tvrdé i měkké matrace. V každém případě bychom si měli matraci vyzkoušet, poležet na ni a pak stanovit výsledné rozhodnutí.

Je důležité, aby se matrace prohýbala jen tam, kde ji stlačujeme. Matrace by se měla přizpůsobit našemu tělu a tělo si naopak musí na matraci zvyknout.

Často záleží na typu materiálu a také počtu 7 zón. Nemusíme také zavrhovat pružiny – bývají postele s pružinovým a taštičkovým provedením. Taštičkové provedení je mnohem kvalitnější, pružinové se spíše hodí na příležitostné spaní.

A co rozkládací postele?

Ideálním řešením v pokoji, kde je málo místa např. v garsonkách. Skvělý komfort je samozřejmostí a tato rozkládací postel je taky multifunkční. Většinou takové postele mají možnost rozložit je jako dvojlůžko, což je výhodným plusem. Nechybí i úložný prostor.

Výhody jsou tyto: možnost mít jako pohovku přes den, přes noc kvalitní postel s kvalitní matrací a s možností o rozšíření jako dvojlůžko. Skvělé pro menší prostory, byty, garsonky, chaty nebo jako studenské postele.

Doufáme, že při výběru postele nebo matrace budete pozorní, matraci si dobře odzkoušíte a zvolíte si dobrý typ postele. Přejeme vám klidné a ničím nerušené spaní.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *