pružinová - matrace
Bydlení Ložnice

Pružinové matrace jsou kvalitní pružiny zabalené v taštičkách

V posledních několika letech se technologie v oblasti výroby matrací výrazně zdokonalily. Dávno jsou pryč doby, kdy byly pružinové matrace považovány za nekvalitní a nepohodlné. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství variant matrací, přičemž do popředí se opět prodírají pružinové matrace, které můžete znát i pod názvem taštičkové. 

Taštičkové matrace disponují ocelovými pružinami, nicméně všechny jsou jednotlivě zabaleny do textilních sáčků. Pružiny jsou tedy oddělené, a tím pádem získá matrace vynikající ortopedické vlastnosti. 

Výhody pružinových matrací

Jaké přednosti má pružinová – matrace? Vyznačuje se vzdušností a má hygienické vlastnosti, a proto jsou ideální volbou i do vlhkého prostředí, aniž by došlo k poškození. Stejně tak vás nadchne dlouhou životností. Své vlastnosti si navíc udržuje po celou dobu životnosti. 

Pružinové matrace obsahují několik stovek, dokonce až tisíc pružinek, které vytváří na matraci zóny kopírující tvar těla. Povrch matrace bývá z různých materiálů. 

Staré pružinové matrace tlačily, neboť neměly ochranný povrch a pružiny brzy rezivěly. V horní části se pokládal jen obyčejný molitan, ten se vydrolil, a potom jste spali doslova na pružinách. Pérování bylo příliš silné, a pak samotné spaní na matraci bylo nekomfortní.

Vrchní matrace

Jestliže nemáte dostatek volných peněžních prostředků, abyste investovali peníze do nové matrace, nabízí se vám ještě řešení v podobě krycí matrace. Vylepšíte tím vlastnosti a zlepšíte spánek. Matrace vrchní působí jako chrániče, dodává anatomické parametry a zamezuje i ušpinění. Sehnat se dá jak varianta pro jednolůžko, tak i dvoulůžko. 

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste si mohli matraci objednat, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu matrace-matex.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *