Nové bydlení

Jak vybrat a koupit byt v Praze?

Před nějakým časem jste se přestěhovali do Prahy, neboť jste zde měli dobrou nabídku na novou práci? Naštěstí jste spokojení a doufáte, že budete moci v nynější práci zůstat, co nejdéle? Prozatím jste bydleli v pronajatém bytě, ale vidíte svou budoucnost mnohem jasněji? Proto byste se rádi přestěhovali někam do svého? Vlastní byt je jistě vhodný, pokud víte, že Praha je rozhodně tím místem, kde byste chtěli strávit zbytek života, nebo alespoň nějakou část. Podívejte se spolu s námi jaké máte možnosti.

Výhody vlastního bytu

Pokud chcete založit třeba rodinu nebo toužíte bydlet ve svém, pak je koupě bytu tou nejlepší volbou. Stačí se zaměřit na prodej bytů v Praze a vybírat. V případě vlastního bytu máte absolutní svobodu. Můžete nakládat s bytem, jak chcete. I když musíte byt koupit a najednou tak vynaložit na nákup docela horentní sumu, můžete byt splácet, stejně jako byste platili nájem s tím rozdílem, že investujete do svého. Zároveň lze do budoucna předpokládat růst tržní ceny bytu, takže je byt dobrou investicí.

Jaký byt vybrat?

Když si budete kupovat byt, určitě se na výběr toho správného bydlení zaměříte mnohem více. Přece jen zde budete bydlet po několik let a byt vám musí vyhovovat. Jestliže jste single, asi se pravděpodobně budete dívat po menších bytech, jestliže kupujete byt pro sebe, manželku a děti, určitě se budete zajímat o prodej bytu 3+kk v Praze, ne-li větší. Čím větší byt, tí vyšší cena. Tato přímá úměra se dá očekávat v případě všech bytů. Nicméně je nesmysl kupovat byt pro rodinu o velikosti 1+1. Vyplatí se investovat do většího, pořádného bytu, který všem členům poskytne potřebné soukromí. Pakliže se nechcete mačkat v malém bytě, jako mladé myši, raději si připlaťte. V budoucnu toho litovat nebudete, zejména když vám děti povyrostou. Jestliže jste omezeni finančním rozpočtem, levnější byty na prodej jsou zpravidla ty, co se nachází ve starších panelových nebo činžovních domech. Variantou může být i družstevní byt. Snad každý si však přeje bydlet v hezkém, útulném, bezpečném a moderním domě. Takový dnes najdete s jistotou v rezidenčních bytových komplexem, jež nabízí i řadu služeb a servis.

Jak koupit výhodně byt v Praze?

Koupě bytu není rychlou záležitostí. S prodejem a následnou koupí bytu jsou spojeny i nejrůznější administrační úkony. Proto vám doporučujeme, abyste se obrátili na realitní kancelář, třeba Homesweethome.cz. Takto se zbavíte veškerých starostí, neboť za vás realitka vyřeší a zařídí veškeré papírování se zárukou, že bude koupě bytu provedena správně i po právní stránce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *