stěhování
Bydlení Nové bydlení

Stěhování bez problémů

Máme – li před sebou akci zvanou stěhování, musíme se mnohdy obrnět trpělivostí, aby vše dopadlo podle našich představ. Lidé všechno nechávají na poslední chvíli a pak je stresová situace na světě. Jak tomu předejít, co bychom měli udělat hned a co později, jak s toho vyváznout bez úhony a bez zbytečných nervů, si můžeme sdělit v následujících řádcích.

Včasné přípravy

Jestliže známe datum stěhování, můžeme si vše dobře naplánovat. Jako prvotní věc bychom si měli objednat stěhovací firmu. Pokud tedy o jejich služby opravdu stojíme. Jestliže si myslíme, že vše zvládneme sami a s pomocí pár přátel, objednávat si firmu tedy není třeba. Musíme ovšem myslet na několik maličkostí, které nám mohou zkomplikovat život. Jde především o dostatečně velký vůz, který pokud nemáme a ani nikdo z našich známých, je třeba půjčit si v půjčovně. Může to být dodávka nebo i menší nákladní auto. Máme jistě nějaký nábytek, který by se nám do osobního auta jen těžko vešel. Navíc nemusíme jezdit desetkrát tam a zpět. Také si musíme uvědomit, že to není zrovna jednoduché, fyzické vypětí , které na nás v tomhle případě čeká nás bude stát třeba i bolavá záda. Výhodu stěhování pomocí přátel ale určitě má, stát nás to možná bude jen pár piv nebo skvělou večeři.

Stěhovací firma nás může zbavit nejen fyzické námahy, ale i jiných problémů, které by nás mohly během stěhování potkat. Takže , pokud máme v plánu stěhování, dobře si rozmysleme, co a jak.

plánování stěhování

Plán

Abychom vše zvládli levou zadní, potřebujeme ještě několik důležitých věcí, než jen pomoc stěhovcí firmy. Je to správná organizace celé akce a dokonalý plán. Někdo si teď možná řekne, na co plán. Vždyť se vše „naháže“ do auta a hotovo. Zase tak jednoduché to není. Bez nějaké organizace by vznikl jen chaos a zmatek, nevěděli bychom, kde co máme uloženo. Podobných záležitostí bychom se měli raději vyhnout. Takže bez pořádného plánu to prostě nepůjde.

Objednanou stěhovací firmu už máme, datum stěhování také, teď je na řadě balení. Vhodné jsou papírové nebo plastové krabice, do kterých si postupně ukládáme vše, co si s sebou vlastně chceme vzít. Stěhování je totiž tak trochu generální úklid, kdy zjistíme, že spoustu věcí ani nepotřebujeme a zbytečně tak leží na půdě nebo ve sklepě. A tahat je zase do nového bydliště, aby se opět ukryly do prostoru sklepa, se přece nevyplatí. Při balení nesmíme také zapomenout na několik svých osobních věcí, které budeme jistě potřebovat bezprostředně po skončení celé akce. Jinak nám nyní bude několik dní či týdnů dělat po večer společnost lepící páska, fix na popisování krabic, obalový materiál a láhev vína.

stěhovací firma

Když máme sbaleno

Blíží se doba, kdy dáme starému domu sbohem a odjedeme daleko za město na jiné působiště. Někdy je to nostalgie. Máme tady přátele, známé, máme tady své vzpomínky. Nic naplat, jednou to přijít muselo a muž jen čekáme na stěhováky. Firem, které se stěhováním zabývají je dnes mnoho. Pokud se pohlédneme třeba na internetu, získáme potřebné informace. Jak dlouho firma působí na trhu, jaké mají podmínky, co vše je zahrnuto v ceně a jakými vozy firma disponuje. Dohodnout si předem podmínky stěhování je nutné, protože bychom se mohli potýkat s nepříjemným zjištěním, že nám stěhováci odmítnou vynést nábytek do patra, protože to není ve smlouvě.  Bohužel, se i takové případy stávají, a tak důvěřuj, ale prověřuj.

Stěhování na klíč

Stěhování na klíč

Je zde ale také i jiná možnost, která nahrává dnes velmi zaměstnaným lidem nebo zkrátka jen těm, kteří stěhování z časových důvodů prostě nestihnou. Co teď? Žádný problém. V portfoliu služeb takových stěhovacích firem existují i služby na klíč. Znamená to, že se stěhování nemusíme fyzicky zúčastnit, a přesto můžeme v klidu jít spát již na nový byt. Firmy tuto službu nabízejí se vším všudy, tedy i s balením. Máme – li drahou elektroniku nebo cennou sbírku, je třeba na to pracovníky firmy předem upozornit, ale nemusíme se obávat o její znehodnocení. Stěhovací firmy jsou dobře pro tyto případy pojištěny a disponují i vhodným obalovým materiálem, který nám zajistí spolehlivý převoz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *