Bydlení

Jak správně vybrat vysavač?

Nenahraditelným pomocníkem v každé domácnosti je vysavač. Dnešní trh nabízí v tomto směru docela velké možnosti. Od robotických vysavačů, vysavačů na velké plochy, až po vysavače s natolik kvalitními filtry, které jsou vhodné pro alergiky. Vybrat ten správný však není vůbec jednoduché, proto jsme pro vás připravili článek, který vám při výběru může pomoci.

Dnešní vysavače mají co nabídnout. V poslední době jsou velkým trendem robotické vysavače. Lidé tento typ vysavače volí zejména z důvodů úspory času. Roboticky vysavač vám podlahy vysaje v době, kdy třeba vůbec nemusíte být. Zároveň jsou však velmi v módě koberce s vysokým chlupem a na ty je lepší klasický, případně multifunkční vysavač, neboť mají větší hmotnost a lépe si poradí s nečistotami. Stejně tak, pokud máte členitou domácnost, taktéž je lepší zakoupit klasický vysavač. Velice užitečné jsou také ruční vysavače, které oceníte třeba v kuchyni, když potřebujete rychle vysát drobky pod kuchyňskou linkou nebo pod jídelním stolem. Již zmíněný multifunkční vysavač vám může skvěle posloužit i na vysátí automobilu, sedaček a dalšího nábytku.

Mnozí z vás, kteří si budou chtít pořídit nový vysavač, si jistě položí otázku, zda zvolit sáčkový či bezsáčkový vysavač. Do domácnosti je lepší sáčkový vysavač. Sice musíte kupovat sáčky, ale ty pohodlně vyjmete, vyhodíte a nasadíte nový. U bezsáčkového vysavače je nevýhodou to, že vyžaduje časté čištění filtru, což není vůbec snadné. Podobně tomu může být při rozhodování o suchém nebo mokrém sání. Mnozí z vás jistě dáte přednost klasickému suchému sání. Vysavače s funkcí mokrého sání dokáží vyprat koberec, ale i vytřít podlahu, což je velmi výhodné, nicméně je složitější obsluha a přestavování přístroje.

Důležitým parametrem vysavačů je výkon (příkonem) vysavače. Tento údaj si můžete poplést se sacím výkonem. Jsou to však odlišné údaje. U dnešních vysavačů se příkon pohybuje od 1500 W výše. Čím vyšší sací výkon, tím je vysavač výkonnější a pobere více nečistot. Vyšší příkon však znamená vyšší spotřebu elektrické energie. Je ale možné najít i takové vysavače, které mají nižší příkon, třeba 1250 W, přesto nabídnou sací výkon 330 W, což je velmi slušné.

Každý povrch vyžaduje jinou údržbu, proto je dobré, když vysavač disponuje různými nástavci.

Určitě se mnozí z vás také ptají, jaká značka vysavače je nejlepší? Na tuto otázku nelze jasně odpovědět. Za stálici a velmi kvalitní lze však považovat vysavače Elektrolux. Značka patří mezi největší světové výrobce vysavačů a je synonymem kvality, tradice, technologické vyspělosti, funkčnosti i designu.

Široký výběr moderních vysavačů naleznete na webu LevneELEKTRO.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *