antigraffiti
Bydlení

Široké možnosti boje s graffiti

Má cenu s graffiti bojovat a nebude neustále čištěná fasáda nevítané sprejery ještě více lákat? To je těžká otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď.

Proč se někde graffiti objevují a jinde nikoli?

Schválně si zkuste při svých cestách nebo dovolených všimnout, jak je tomu v jiných městech. Jsou v jinak krásném městečku graffiti na každém rohu, naopak v nějakém větším městě jsou spíše ojedinělou záležitostí? Rozhodně to není otázka velikosti. Vliv na to mohou totiž mít různé okolnosti.

Velkou roli v tomto ohledu nepochybně hraje postoj vedení města a odhodlání jeho představitelů bojovat s nechtěnými graffiti. Kontroluje policie pravidelně problémová místa a jsou po městě nainstalovány kamery? V takovém případě se budou mít sprejeři více na pozoru. Možné také je, že majitelé nemovitostí používají účinné antigraffiti nátěry, které na dané ploše vytvoří neviditelnou ochrannou vrstvu. Na takto ošetřené ploše se sice graffiti mohou objevit, ale jejich odstranění je velmi snadné, stačí pouze omytí mýdlovou vodou.

Jak se nežádoucího graffiti zbavit?

Ani sebelepší opatření však na sprejery nemusí fungovat. V takovém případě se majitel buď smíří s tím, že jeho majetek je „označkován“ nechtěným graffiti, nebo se pustí do boje. Díky moderním metodám je totiž možné se relativně snadno zbavit výtvoru sprejerů a navrátit fasádě a jiným plochám pěkný vzhled. Vyzkoušet můžete mechanické metody, ale mnoho majitelů nemovitostí má dobré zkušenosti s chemickými přípravky, konkrétně odstraňovači graffiti na zdi. Stačí nechat odstraňovač pouze působit a poté omýt. Výsledkem je čistá, nepoškozená plocha.

Přesvědčte se o tom, že nevzhledného graffiti se lze poměrně snadno zbavit za pomoci vhodně zvolených prostředků a ještě snazší je jeho vzniku předejít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *