kuchyně na míru
Bydlení Kuchyně

Inspirujete se moderními trendy v kuchyních

Přemýšlíte nad renovací kuchyně nebo se chystáte vytvořit novou ve vašem budoucím domově? Na samém počátku vás čeká příjemná práce. Vymyslet si, jak by mohla vypadat a hledat inspiraci u profesionálních výrobců. Ne každý z nás má peníze na pořízení prvotřídní kuchyně postavené podle nejnovějších moderních trendů. Všichni se však můžeme nechat inspirovat a skvělé nápady světových designérů zakomponovat do našich možností.

Trendy v kuchyních

Tak jako v jiných oblastech našeho života, i ve stylech kuchyní najdete trendy, které s sebou nese současná doba. Dřevo, kov i kámen, to jsou materiály, které hýbou dnešním světem designu, architektury a bydlení obecně. Skříňky z matného skla působí velmi elegantně, dřevěná kuchyně je klasika a kov slouží jako sofistikovaný doplňující materiál. V dnešní době je trendem minimalismus, proto i v kuchyních převládají hladké linie, minimum zdobení, zato velký důraz bývá kladen na špičkovou kvalitu a zpracování.

Co se týče barev, i zde platí, že méně znamená více. Vyvarujte se výrazných barev, zapomeňte na barevné zdi a dejte přednost přirozeným odstínům. Pokud přesto toužíte po barevné kuchyni, vybírejte odstíny, které „nekřičí“ a jinou výraznou barvu už nepoužívejte. Pokud si tedy například zvolíte kuchyňskou linku ve vínové, obklady i pracovní část vyberte v bílé nebo světle šedé, zkrátka v nějaké neutrální barvě. Pamatujte, že jedna výrazná barva je podle současných trendů maximum!

Ruku v ruce s designem jde také účelovost. Návrháři samozřejmě myslí kromě estetiky také na úložné prostory a jejich nápady na umístění by se i pro vás mohly stát dobrou inspirací. Všem je jasné, že ne každý disponuje velkými prostory, a proto se i oni zabývají tím, jak přizpůsobit kuchyň malé místnosti. Všechno má své řešení, je jen dobré o něm vědět.

Dostatek úložného prostoru je základ i u malých kuchyní

U velkých kuchyní je stále moderní kuchyňský ostrůvek uprostřed místnosti, kde je umístěno varné nebo mycí centrum a samozřejmě úložný prostor. O takové kuchyni si však lidé žijící v malých bytech mohou nechat jen zdát.

Dostatek úložného prostoru je však základním předpokladem každé kvalitní kuchyně. Věci, které potřebujete ke každodennímu vaření, mějte vždy někde při ruce, zatímco spotřebiče, které využijete několikrát do roka, klidně umístěte někam dál od varné plochy, aby vám nezabíraly místo. Velmi efektní je také umístění LED svítidel do zásuvek a skříněk. Po otevření se rozsvítí a vy tak budete mít ihned přehled o jejich obsahu.

Kuchyně na míru od českého výrobce

Nechte si vyrobit kuchyň na míru od českého výrobce JN interier. Pro představu, jaké kuchyně realizovali klikněte na kuchyně fotogalerie. Nezabývají se jen kuchyněmi, ale můžete zde pořídit jakýkoliv nábytek na míru a také vestavěné skříně pro vaše komfortní bydlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *