Kuchyně

S kvalitní kuchyňskou linkou je práce jednodušší

Nenahraditelnou součástí každé domácnosti je kuchyň, ve které se připravují ty nejlahodnější pokrmy. Aby byla práce v kuchyni jednodušší, je vhodné mít kuchyňskou linku se správným rozvržením. Při výběru nové kuchyňské linky byste měli být obezřetní a vše pečlivě promyslet, protože kuchyň vám bude sloužit po rekonstrukci dalších minimálně deset let.

Vyberete-li špatnou kuchyňskou linku do své kuchyně, zkomplikujete si práci v kuchyni, a to jak vaření, tak i stolování, mytí nádobí či uskladnění potravin.

Správně si kuchyň rozvrhněte

Budete-li vybírat novou kuchyňskou linku, je potřeba zvolit správné rozměry, dále je nezbytné ideální rozmístění přípojek na elektřinu, plynu a vody. Typ kuchyňské linky zvolte podle rozlohy a také tvaru místnosti. Nejběžnější jsou linky rovné, které se nachází hlavně v panelákových bytech a menších kuchyních. Jestliže je místnost dostatečně prostorná, doporučujeme zvolit kuchyň ve tvaru písmene L či U. Taková linka nabízí dostatek prostoru pro domácí spotřebiče. Moderní je kuchyňský ostrůvek, který se nachází často uprostřed místnosti a nabízí varný a odkládací prostor.

Pozor na kuchyňské zóny

Aby se vám v kuchyni dobře pracovalo, je nezbytné rozdělit linku na pět základních zón. V levé části by se měla nacházet potravinová zóna, která by měla mít rozměr maximálně60 centimetrů. Tato zóna je určena pro umístění lednice a spíže. Hned vedle by se měla nacházet úložná zóna, kde uschováte své nádobí.

Třetí zónou je mycí prostor, kde se nachází dřez a myčka. Doporučujeme do nových kuchyní instalovat vestavěnou myčku. A hned za mycí zónou se nachází přípravná zóna. Tato zóna by měla být široké alespoň 90 centimetrů, aby se vám jídlo dobře připravovalo. A součástí poslední kuchyně je vestavěná trouba, sporák, případně i trouba mikrovlnná.

Nechte si navrhnout kuchyň, která vám bude vyhovovat po všech stránkách. Je důležité, abyste se v kuchyni cítili dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *