Bydlení

Vybíráte nové bydlení? Pořiďte si novostavbu.

Chystáte se pořídit nemovitost a stále váháte mezi starším bytem nebo novostavbou? Serverů nabízejících prodej bytů je na českém internetu nespočet. Většina z nich ale neposkytuje důležité informace, které mohou vaše rozhodnutí ovlivnit.

Výběr správné nemovitosti ovlivňuje několik faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří zejména jak máte početnou rodinu, jaké lokalitě dáváte přednost, zda pořídit nový nebo spíš starší byt před rekonstrukcí a především kolik máte finančních prostředků k dispozici.

Jaké jsou rozdíly v nákupu nové nebo starší nemovitosti? Mnoho lidí by se mohlo domnívat, že hlavním měřítkem je pořizovací cena. Při dnešních cenách za novostavby v Praze jsou ceny za novostavbu nebo za starší byt téměř totožné. Záleží především na lokalitě a stavu prodávaného bytu.

Největší poptávka po nových bytech je v Praze. Novostavby v Praze jsou oblíbené především u mladých lidí. U novostaveb odpadá jakákoli starost s rekonstrukcemi. Ať už bytového jádra, nebo různých oprav na starém bytovém domě, které se mohou prodražit. Nové byty jsou koncipovány tak, aby se v nich žilo pohodlně a zároveň moderně a komfortně. Vaší největší povinností pak bude si užívat příjemného prostředí a zařídit si byt podle svých přestav.

Pro mladé lidi jsou v posledních letech populární takzvané startovací byty. Jedná se o malometrážní byty velikosti 1+1 nebo 1+kk, které jsou finančně dostupné právě pro mladé. Díky dnešním výhodným hypotékám, mohou mít vlastní byt za měsíční splátku od 7000,- Kč což je nižší částka, než leckterý levný pronájem. Byty si pořizují v blízkosti centra, zábavy a kultury.

Rodina s více dětmi má samozřejmě již jiné nároky a potřebuje byt větších dispozic. Takovéto byty se pohybují od 2,5 miliónu. Levnější byty jsou spíše na okrajích Prahy. Právě tyto lokality jsou pro rodiny s dětmi vyhledávané pro jejich bohatou zeleň a přírodu, pro rodinné vycházky a trávení volného času.

Byt v novostavbě má mnoho výhod proč si ho pořídit. Kromě vlastního bydlení, nových nízkoenergetických materiálů a zajímavých lokalit jsou momentálně zajímavé i prodejní ceny, kdy developerské firmy nabízí různé velmi výhodné akce. Pokud zvažujete nákup novostavby, navštivte naše klientské centrum, kde si můžete vybrat byt v těch nejzajímavějších lokalitách a naši prodejci vám rádi zodpoví jakékoli dotazy ohledně prodeje, financování a dalších důležitých věcí co se vašeho budoucího bytu týká. Více informací naleznete na www.geosan-development.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *