čištění odpadů Praha
Bydlení

Když si na to sami netroufáte, aneb kdy volat instalatéra

Pro instalatérské práce platí dvojnásob, že není příliš dobré podnikat je za každou cenu na vlastní pěst. Pokud se totiž nevyznáte v trubkách a těsnění, což se vyzná málokdo, mohlo by toto vaše snažení končit vytopeným domem nebo nepříjemným zásahem hasičů – a o to určitě nikdo z nás nestojí. Obrátit se na odborníky přitom není žádná ostuda – naopak, dává vám to jistotu, že jste práci vložili do rukou těch nejpovolanějších a všechno proběhne maximálně hladce, bez ošklivých nehod. I když se jedná o zpoplatněnou službu, není nad to mít doma instalatérské práce udělané čistě a bez kompromisů. Ušetříte tak nejen svůj vlastní čas, ale i nemalé nervy. Navíc opravdový profík ví přesně, co koupit. Váš nezkušený styl pokus-omyl by vás mohl stát několikanásobně více.

Víte, s čím vším dokáže instalatér pomoci?

V první řadě se samozřejmě jedná o vše, co se točí kolem vody v domácnosti. Může jít o rozvody vody nebo jejich rekonstrukci, ale i o napojení domácích spotřebičů na zdroj. Jak ukazují statistiky, bývají tyto úkony často podceňované. Za nejedním vytopeným bytem stojí právě špatně zapojená pračka či myčka, která tlak vody nevydržela.  Samostatnou kapitolou pak mohou být odpady – jak jejich samotná instalace, tak případné uvolňování a čištění odpadů. Samozřejmostí je pak jakákoli drobnější či větší montáž a výměna nebo revize vodoměrů a ohřívačů vody.

Slovo instalatér máme většinou spojené s vodou. Stejně dobře si ale tito profíci dokáží poradit s plynem. Zde je ještě více na místě obrátit se na odborníka. Při neodborné manipulaci s plynem jde totiž o život. Instalatér poradí v oblasti revize a oprav rozvodů plynu, ale pomůže i s výběrem plynového kotle, soustředí se též na instalatérské práce i následný servis. Stejné platí pro plynové sporáky. Zejména ty mohou u starších ročníků výroby představovat významné riziko. Stejně jako s plynovým ohřevem poradí instalatér i s jakýmkoli jiným druhem topení.

Jak najít opravdového profesionála?

S vodou ani plynem si nechceme zahrávat, proto bychom výběr neměli podcenit. Nechte si ideálně poradit od známých, kteří už mají kontakt na osvědčeného řemeslníka. Zejména na vesnicích je to velká výhoda. Jste-li z velkého, například z hlavního, města, doporučujeme pátrat na internetu a pečlivě číst reference. Najít můžete například pod hesly instalatér Praha, popřípadě čištění odpadů Praha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *