izolace střech
Bydlení

Izolace střechy nám může ušetřit nemalé výdaje

Možná i vy vlastníte útulnou chatu, která vám díky zavedené kanalizaci a vrtu vlastní vody umožňuje trávit zde komfortně celé dny, ale také velkou část prázdnin, ať už těch letních, nebo těch vánočních.

Nikdo ale asi nestojí o to trávit na chalupě zimní čas pod několika vrstvami oblečení a teplých ponožek, ve vlhku zalézajícím až za nehty. Abychom mohli i mimo civilizaci trávit zimu příjemně a bez omezení, nezbývá nám než v chaloupce intenzivně topit a topit, což se ovšem může pořádně prodražit.

Stop úniku tepla

Věděli jste, že střechou může unikat až 30 % tepla? A to od prvních sychravých dnů, až do příchodu jara. Pokud navíc nedisponujete kamny a jste odkázáni na centrální topení, mohou ceny za teplo dosahovat opravdu gigantických částek.sychravých dnů, až do příchoduVěděli jste, že střechou může unikat až 30 % tepla? A to od prvních sychravých dnů, až do příchodu jara. Pokud navíc nedisponujete kamny a jste odkázáni na centrální topení, mohou ceny za teplo dosahovat opravdu gigantických částek.

Jak z toho ven? Řešením je určitě izolace. Možností je hned několik, vedle samotného zateplení střechy je to například zateplení půdy nebo stropu. Poptávka po nich v posledních letech roste, a to zdaleka nejen v případě chat, ale také u bungalovů a moderních rodinných domů. O zateplování a izolace střech je zkrátka zájem. Není divu. Kvalitní střešní izolace je velmi významná pro kvalitu a délku života celé vaší střechy. Není to jen o tom, že výrazně snižuje tepelné ztráty, i když o to nám jde především. Kvalitně provedená práce ale navíc omezuje vlhkost a tím i vznik plísní a hub, které by nám mohly hodně znepříjemňovat život.

Moderní technologie garantují perfektní výsledek

Pokud se v otázkách izolace obrátíte na odborníky, vězte, že neprohloupíte. Práce profesionálů se v tomto případě jednoznačně vyplatí. A izolace střech, stejně jako zateplování střech, si odbornou péči profesionálů zaslouží. Budete tak mít jistotu, že jste dali svému bydlení to nejlepší, co jste mohli, a že se nebudete potýkat s dokola se opakujícími opravami. Odborníci se samo sebou na vysoké úrovni orientují také v materiálech. Jak prozradil náš informační zdroj ze střechy Český Krumlov, používají se dnes v izolacích nejmodernější technologie, které využívají prodyšnost a přitom dokáží blokovat spádovou vodu či vlhkost. Stejné materiály navíc v horkém počasí omezují kumulaci tepla zvenčí a udržují i pod střechou příjemnou teplotu. Je to jednoduchá rovnice – v zimě teplo a v létě chládek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *