Zámečnictví
Bydlení

První pomoc jménem zámečník

Komu se to ještě nestalo… Spěch, shon, zkontrolovat kabelku, děti, dohnat ztracený čas, aby vám neujel autobus – a najednou buch, dveře se zavřely a klíč zůstal z druhé strany. Je pravda, že snad každý, kdo má tuto zkušenost, si už na klíč v zámku dává doživotně pozor. Někdy ale stačí trocha nepozornosti nebo průvan a problém je na světě, byť jste se snažili být sebeobezřetnější.

Jak na zabouchnuté dveře?

Celou řadu lidí napadne, že nejlepším řešením je zavolat hasiče. Nedochází jim ale, že výjezd hasičů je možný pouze v neodkladných a život ohrožujících situacích. V opačném případě nás může stát i několik desítek tisíc korun. Myslete vždy nesobecky na to, že v momentě, kdy povoláte hasiče na otevření dveří, mohou chybět jinde, i na místech, kde jde opravdu o život. Proto platí pravidlo, že pokud nehrozí bezprostřední riziko požáru a stejně tak pokud nejste v ohrožení života, hasiče nevolejte. Uvalená pokuta by vás určitě ještě hodně dlouho mrzela, nehledě na to, že zavolat zkušeného zámečníka je dnes dostupná a několikanásobně levnější alternativa.

S čím vám pomůže zámečník?

O zabouchnutých dveřích už řeč byla. Šikovný zámečník to zvládne tak, že dveře zůstanou na svém místě a zámek nepoškozený. Zabouchnuté dveře ale nejsou jediným problémem. Představte si třeba, že ztratíte klíče od domu či bytu. Samozřejmě přichází na řadu otázka, kdo klíče našel a zda se nebude chtít do bytu dostat. Co s tím? I zde je na místě volat zámečnickou linku. Profesionál je schopen přijet na zavolání a zámek okamžitě vyměnit. Máte pak jistotu, že se o vniknutí do bytu nikdo nepokusí. A i kdyby, tak neúspěšně. Zámečníci ale dokáží ještě více. S jejich pomocí se můžete dostat do zamčeného automobilu, trezoru, můžete si nechat provést montáž dveří nebo oken, mezi běžné služby patří třeba i výroba zábradlí.

Pozor, vaše totožnost je důležitá 

Odborníci ze známého zámečnictví České Budějovice upozorňují, že při otevírání dveří, ať už od bytu, kanceláře, popřípadě auta, se budete muset prokázat doklady. V opačném případě zůstanete stát venku u zábradlí a dovnitř se nedostanete. Druhou alternativou je, že si bude muset zámečník vyžádat asistenci policie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *