Bydlení

Zařizujeme rodinný dům: Žaluzie nebo rolety by rozhodně chybět neměly

V tuzemsku je bydlení v rodinném domě oblíbeným trendem. Spousta rodin se stěhuje z panelákového pronájmu do vlastního, byť pořízeného na hypotéku. Kolikrát to však vyjde levněji než platit neustále se zvyšující nájmy. Součástí vilky rodinných domů bývají také venkovní terasy a na nich hliníkové pergoly. A na co se zaměřit při výběru garážových vrat? 

Jak nejlépe vyřešit stínění oken

Přímé sluneční světlo, které dopadá do místností, vytváří příjemnou atmosféru. Je-li ho ale moc, a navíc ohřívá prostor, tak je třeba do bytu pořídit vhodné stínění. V některých případech to vyřeší závěs na okna a velmi dobře vypadají venkovní žaluzie. Jedná se o moderní a efektivní způsobu vytváření stínu. Jejich výhodou je, že vedle estetické funkce fungují i jako tepelný izolant bytu či domu. Naklopením žaluzií je možné regulovat množství denního světla v místnosti, případně pronikání slunečních paprsků. 

Na podobném principu jako venkovní žaluzie pracují i venkovní rolety. Jsou ideální do domů, jež stojí v blízkosti frekventovaných silnic. Dokážou totiž tlumit hluk a snižovat prašnost. V létě brání přehřívání vnitřních prostorů a v zimě je zase izolují od chladu. Víte, že poskytují i ochranu proti nezvaným hostům a vloupání? Jejich alternativou jsou pak screenové rolety, jež chrání boční stranu oken. 

Hliníkové pergoly na terasy

Běžnou součástí rodinných domů jsou terasy, které vytvářejí příjemné místo pro venkovní posezení. Tímto prakticky zvětšují obytný prostor. Aby na ně nepršelo, je vhodné je opatřit zakrytím. Zde se jako vhodné řešení nabízejí hliníkové pergoly. Díky použitému materiálu mají dlouhou životnost. V současné době je jejich sortiment zaměřen na moderní konstrukce a různé elektronické vychytávky, jako je LED osvětlení, výsuvná střecha, které lze ovládat i pomocí chytrého telefonu. 

Garážová vrata jako designový prvek

Nezbytnou součástí fasády domu je garáž. V tomto případě hlavní úlohu sehrávají garážová vrata, jež mohou být jedním ze zajímavých designových prvků. Výběr vrat je třeba přizpůsobit velikosti otvoru do garáže. Dá se říct, že prakticky pro každou garáž lze najít ideální vrata, která jí sednou jako ulitá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *