betonové podlahy
Bydlení

Betonový základ podlahy

Beton má v moderní architektuře své nezastupitelné místo i tím, že je z něho možné postavit prakticky cokoliv. Dokonce s absencí pravých úhlů, jako tomu je například u známé brazilské stavby Národního muzea architekta Oscara Niemayera. Beton se tak řadí k oblíbeným konstrukčním materiálům, které mohou být formovány do téměř jakéhokoliv tvaru. Konkrétně Národní muzeum v Brazílii architekt navrhl jako planetu vloženou do země.

Betonové podlahy s dlouhou životností

Vraťme se však zpátky do naší vlasti a podívejme se na výhody betonu. Neplesniví, proto je vhodný do sklepů či jiných vlhkých prostor. Určitě proto nepřekvapí, že se z něho vyrábějí betonové podlahy také v průmyslových dílnách a halách nebo na balkonech. Se svými optimálními vlastnostmi, minimálními nároky na údržbu, nízkou cenou a vysokou životností se tento kompozitní materiál používá i na dopravních komunikacích, protože ať je použit na suchu nebo pod vodou, jeho vlastnosti zůstávají stále stejné.

Anhydritové lité podlahy jsou perfektně rovné

Alternativou tradičního betonu jsou betony lité. Betonová podlaha se svojí vyšší akumulací tepla má také zároveň větší setrvačnost udržení tepla. Anhydritové podlahy jsou samonivelační, díky čemuž umějí vytvořit naprostou rovinu s tolerancí 2 mm na 2 metry. Dokonale tak vytvářejí rovnou plochu pod konečnou podlahovou nášlapnou vrstvu, kterou může být koberec, dlažba, PVC apod. Anhydritové podlahy najdou svoje uplatnění hlavně v obytných či správních budovách, ve školách či v nemocnicích.

Izolace podlahy vám uspoří energie

Pokud jste se pustili do stavby nebo rekonstrukce domu, určitě popřemýšlejte nad vhodnou realizací podlah. Kvalitní izolace podlahy vás sice možná bude na vstupu stát více financí, v konečném důsledku vám však uspoří značnou sumu na energiích při vytápění domu. Správně izolovaná podlaha je také méně hlučná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *