byty na prodej

Potřebujete nové bydlení a pátráte po dobrém bytu na prodej? Potom jste již určitě zjistili, že s hledáním nabídek to vůbec není jednoduché. Často je potřeba reagovat opravdu rychle a téměř neustále sledovat vývoj na trhu. V článku najdete 4 praktické rady, které vám pomohou s vyhledáním dobré nabídky na koupi bytu. 

Sledujte nové nabídky na správném místě

Na hledání nemovitostí je v dnešní dobré to, že víceméně všechny nabídky najdete na internetu. Jenže zároveň je to nevýhoda, protože hodně lidí může na daný inzerát reagovat. Zároveň musíte projít všechny dostupné portály a zjistit, kde narazíte na tu nejlepší nabídku. A to dá pořádně zabrat, takže se vyplatí najít způsob, jak si pátrání ulehčit a mít víceméně všechny byty na prodej na jednom místě. 

Chytré řešení s inzeráty na byty k prodeji představuje realitní server Digireality.cz, kde na jednom místě najdete aktuální nabídky nemovitostí na pronájem a prodej. Jednoduše zadáte parametry pro filtrování a prohlížíte byty, domy a pozemky, které vás zajímají. Šetříte čas procházením jen jedné webové stránky a máte lepší přehled o tom, na co jste již reagovali. 

Nechte si posílat inzeráty

Ty nejlepší nabídky, které jsou v lukrativních lokalitách a za dobrou cenu, rychle mizí, a proto je nutné reagovat opravdu rychle. Z toho důvodu mnohdy nestačí například jednou za týden prohlédnout, co nového se objevilo, ale je nutné koukat na prodej bytů skoro každý den. I to ale nemusí stačit, takže větší jistotu, že si nové nabídky všimnete včas, nabízí zapnutí funkce zasílání novinek. Vždy, když přibude byt podle vašich parametrů, přijde upozornění. 

Připravte se na osobní prohlídku

Když zvládnete sledování nových inzerátů, jste krůček od zakoupení bytu. Zároveň však stále musíte udělat hodně důležitých kroků a rozhodnutí. Zaměřte se například na samotnou prohlídku. V prvním telefonátu se rovnou zeptejte na některé důležité údaje týkající se nemovitosti. Další otázky si připravte na osobní návštěvu a zároveň pečlivě sledujte technický stav. Dobrou strategií je vzít s sebou odborníka, který se vyzná a ví, na jaká problémová místa se případně zaměřit. 

Mějte nachystané financování pro rychlé jednání

Pro optimální reakci v případě, že se vám nemovitost líbí a máte zájem o koupi, mějte dopředu připravené financování. Nejlepší variantou je možnost zaplatit v hotovosti, což může znamenat i důležitou výhodu ve chvíli, kdy prodávající spěchá, a tak vás upřednostní před všemi, kteří plánují platbu v podobě hypotečního úvěru. Pokud je právě hypotéka vaše strategie financování, připravte si předschválený úvěr se svou bankou ještě před objížděním prohlídek. Budete tak mít jasnou představu o tom, do jaké výše je reálná koupě nemovitosti.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *