Perský koberec
Bydlení

Perské koberce: unikátní klenot v interiéru

Potřebujete oživit svůj interiér a přemýšlíte o kusovém koberci? V dnešní době je poptávka po nich poměrně vysoká, neboť dokáží skvěle obohatit místnost s dřevěnou nebo kamennou podlahou. Orientální a perské koberce představují ty nejžádanější typy. Každému interiéru dodají unikátní vzhled, oživí a zútulní chladnou chodbu, moderní kancelář i obývací pokoj.

Ruční práce a dlouholetá tradice

Perské koberce představují unikátní kusy, které se dováží přímo z Asie. Výroba koberců má na Blízkém východě dlouholetou tradici. Koberce se vyrábí ručně, tzv. vázáním. Jedná se o techniku a časově velmi náročnou práci, kdy se spolu provazují nitě v jedné řadě uzlíkem. Povrch vlasu se poté na zhotoveném koberci zarovnává stříháním, což vyžaduje opravdu mistrovskou zručnost.

Nejstarší archeologický nález pochází z 5. století p. n. l. Ve středověku se hlavními výrobci takto vyráběných koberců stalo Turecko, Írán, Egypt a Indie. Od 16. století se tyto unikátní koberce dováží do Evropy.

Oblíbené jsou však také orientální koberce Gabbehy pocházející z Íránu. Pravý Gabbeh poznáte podle jemné a lesklé vlny, ze které je vyroben. Jsou barveny přírodními barvami, většinou znázorňují prostý život a krajinu, často jsou však vyrobeny jen v jedné barvě s několika odstíny.

Exotika u vás doma

Mít doma unikátní orientální koberec je známkou prestiže, vkusu a sofistikovanosti. Svědčí o majitelově lásce ke kvalitě a poctivé řemeslné práci. Peršan představuje cenný kousek v každém interiéru a navíc se vždy jedná o naprostý originál. Takový koberec vydrží na věky a ještě dalším generacím bude vyprávět o dobách dávno odešlých. Vybírat můžete z mnoha druhů a zajímavých motivů.

Na stránkách http://www.buchara.cz/moderni-kusove-koberce najdete jedinečné koberce, které jsou k mání v různých velikostech a barvách. Složité designy i jednoduché motivy oživí vaše místnosti a dodají jim novou, originálnější podobu. Moderní koberce obohatí každý interiér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *