Bydlení

Jak zařídit úložný prostor v malé garáži?

Kolo, nářadí, gril, lyže, žebříky, krabice… Možná po nanošení všech těchto věcí do garáže zjišťujete, že pro auto už nezbylo místo. Nebo při každém parkování zažíváte sérii menších infarktů, když se vám do cesty něco z nich připlete a vy si jen tak tak neodřete lak. Jak zařídit i malou garáž tak, aby se do ní vešlo vše potřebné? Stačí správný systém.

Regály jsou nejlepším spojencem

Regály jsou základní vybavení, bez kterého se neobejdete. Nejpraktičtější jsou policové regály, do kterých přehledně naskládáte nářadí, součástky nebo úložné boxy s drobnějšími věcmi. Vybírejte takové, které budou sahat od podlahy až po strop, a maximálně využijte výšku garáže. Můžete je umístit jen před zadní stěnu, pokud ale máte hodně věcí, daleko efektivnější bude obložit s nimi celou garáž a nechat jen uprostřed místo na parkování.

Regály by měly mít dostatečnou nosnost a být co nejstabilnější. Nejčastější bývá kombinace kovu a dřeva, která vyniká v obou ohledech. Do regálů můžete rozrovnat větší nářadí, na menší nástroje a na malé součástky si pořiďte například uzavíratelné plastové boxy. Vyhněte se kartonovým krabicím a jiným materiálům, které neodolávají vlhkosti a neochrání předměty ani před případnými hlodavci.

Pořádek dělá přátele… i v garáži

Uspořádání věcí je samozřejmě zcela ve vaší režii, myslete ale na to, aby bylo co nejlogičtější. Věci, které vytáhnete maximálně jednou, dvakrát za sezónu, můžete uložit do nejvyšších polic, zatímco nářadí, které používáte každý den, byste měli mít vždy po ruce. Úložné boxy si klidně popište lístkem, abyste jediným pohledem zjistili, co se skrývá uvnitř.

Největším nepřítelem malých garáží bývá nepořádek. Snažte se věci, které si z regálů vezmete, ukládat po použití vždy na jejich určené místo, a vyžadujte to i po ostatních členech domácnosti. Pořádek vám ušetří spoustu starostí a času, který byste trávili hledáním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *