vzhled vjezdové brány
Bydlení Zahrada

3 základní typy vjezdových bran

Vybíráte vjezdovou bránu na svůj pozemek? Jde o investici na roky dopředu, neukvapte se.

Vjezdová brána je vstupem na váš pozemek. Většinou jde o první věc, kterou vaši návštěvníci spatří. Není proto divu, že vytváří prvotní dojem z vaší nemovitosti. Vhodně zvoleným typem a designem brány a oplocení ochráníte své soukromí i majetek.

Typy vjezdových bran

Vybírat můžete ze 3 základních typů – samonosné, kolejnicové a křídlové brány. Níže se podíváme na jednotlivé druhy detailněji.

Samonosné brány

Samonosné brány se řadí do kategorie posuvných bran. Otevírají se do strany podél oplocení, díky čemuž nedochází k omezení prostoru před bránou. Pro svůj provoz nevyžaduje kolejnici.

Kolejnicová vrata

Kolejnicové brány patří také do skupiny posuvných bran. Podobně jako předešlý typ se posunují podél oplocení, čímž nezužují prostor pro průjezd. Potřebuje kolejnici, po které se pohybuje na kladkách. Kolejnici je třeba udržovat (zametat spadané listí, během zimy odklízet sníh, led).

Křídlové vjezdové brány

Křídlové brány je možné nechat vyhotovit jako jednokřídlé nebo dvoukřídlé. Jsou vyráběny z tenkostěnných profilů, které můžete nechat osadit různými typy výplně.

Ruční ovládání nebo elektropohon?

Vjezdové brány je možné ovládat manuálně nebo nechat zkonstruovat na elektropohon. Ten oceníte zejména v chladném zimním období, kdy nebudete muset vystupovat z vyhřátého auta kvůli otevření brány.

Konečný vzhled

Design vjezdové brány se snažte sladit s oplocením. Oba tyto prvky by měly ladit nejen s vaším domem, ale zároveň by neměly narušovat ráz okolního prostředí.

Konečný vzhled vjezdové brány s vámi dohodnou pracovníci firmy, u níž si bránu objednáváte. Domluvíte také výplň a materiál brány s brankou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *