Bydlení

Parapety jsou nedílnou součástí oken

Venkovní parapety jsou nedílnou součástí oken. Zastávají funkci ochrannou – chrání zeď před vodními srážkami i estetickou – dotvářejí výsledný estetický efekt z vašeho stavení. Pojďme si udělat krátkou exkurzi do světa exteriérových parapetů a přibližme si nejčastější typy.

Nejlepší venkovní parapety na trhu

Hledáte-li nejlepší venkovní parapety na trhu, které jsou kvalitní a elegantní, zvolte hliníkové tažené parapety. Tento typ parapetních desek je vyráběn metodou vysokotlaké extruze v různých tloušťkách. Následně jsou 2x eloxovány, čímž je zajištěna jejich delší životnost. Tímto způsobem vyrobený a upravený parapet se opatří speciálním nátěrem, který jeho vzhled dovede k dokonalosti.

Atraktivní varianta za přijatelnou cenu

Jako alternativní varianta k hliníkovým taženým parapetům existují ohýbané hliníkové parapety. Jde o finančně atraktivní variantu, která je svým vzhledem a mechanickou odolností srovnatelná s taženým parapetem.

Nejmenší nápor na peněženku

Nejlevnější variantu parapetů do exteriéru představují pozinkované parapetní desky. Ty jsou vyráběny z ocelového pozinkovaného plechu. Povrch vyrobeného parapetu je následně opatřen polyesterovým povlakem, který prodlužuje jeho životnost.

Jakou zvolit barevnou variantu

Na trhu jsou k dispozici parapety v několika základních barevných variantách. Neodpovídá-li žádná vašim požadavkům, nabízí se možnost dodatečného nátěru podle vzorníku RAL.

A k jaké barvě parapetu se přiklonit? Nejlepším řešením je sladit barevný odstín s některým z prvků vašeho stavení. Může se jednat třeba o střechu, klempířské prvky, garážová vrata nebo oplocení. Jako řešení se nabízí také dát parapety do kontrastu s fasádní barvou.

Kde objednat parapety

Pro objednání parapetů můžete využít online konfigurátor. Ten vás provede celým objednávkovým procesem krok za krokem. Po odeslání svého požadavku vyčkejte na jeho vyřízení.

Kdo osadí okna parapety

Okna si můžete parapety osadit svépomocí. Nejste-li zrovna manuálně zruční, máme pro vás řešení… využijte seznam montážníků a najděte toho, který je vám nejblíže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *