venkovní žaluzie
Bydlení

Garážová vrata a venkovní žaluzie jako součást moderního bydlení

Shodli jste se doma na tom, že byste potřebovali nová garážová vrata, venkovní žaluzie a markýzu na terasu? Samozřejmě že je třeba čas od času svůj domov zmodernizovat, aby odpovídal současným nárokům na bydlení. Jaké se vám nabízejí možnosti?

Moderní venkovní žaluzie jako současný trend

V současné době bývá kladen největší důraz na funkčnost. Moderní je minimalismus, který přináší jednoduchost a účelnost. Takové jsou i venkovní žaluzie a venkovní rolety, jež vedle estetického hlediska plní také důležitý úkol jako ochrana před slunečními paprsky. Díky nim si lze nastavit, kolik slunce si domů pustíte. Jejich hlavní výhodou je pomoc se šetřením nákladů za vytápění nebo klimatizaci. Podobnou funkci zastávají také předokenní rolety, které se montují přímo na okenní rám či fasádu.

Praktická výklopná garážová vrata na dálkové ovládání

Pro řadovou zástavbu rodinných domů jsou ideálním řešením zavírání garáží výklopná garážová vrata, která lze ovládat i na dálku. Pohodlné a praktické stejně jako jejich konstrukční řešení, kdy se vrata v ocelovém rámu vysouvají pod strop garáže. Nabídka odstínů je více než pestrá – vedle standardní a velmi oblíbené bílé je to dalších sedm odstínů. Pokud se majitel nemovitosti rozhodne pro garážová vrata z masivu, nejčastěji bývají vyrobené z tsugy kanadské nebo severského smrku. Toto dřevo výborně odolává i nepříznivým povětrnostním podmínkám, a je proto vhodné na výrobu garážových dveří.

Průmyslová vrata do skladů

Moderní průmyslová vrata pro objekty určené na skladování jsou především pevná, odolná a bezpečná. Nejčastěji si zákazníci vybírají sekční vrata z oceli nebo hliníku. Hliníková celoprosklená najdeme v autosalonech a dalších prostorách, kde jsou výrazné prosklené plochy jejich nedílnou součástí. Naproti tomu závěsná průmyslová vrata se uplatňují v objektech s malým nadpražím, zde umožňují uzavírání i velmi širokých otvorů. Rolovací průmyslová vrata jsou ideálním řešením v místech s nedostatkem prostoru pro otevírání vrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *