Kuchyně

Jak vybírat obklady do kuchyně?

Kuchyň je místnost, při jejíž zařizování jsou kladeny vysoké nároky na vybavení. Chytře a dobře zařízená kuchyně obsahuje kvalitní spotřebiče, vybavení a kromě toho i praktickou dlažbu a obklady. Kuchyň by vám měla poskytovat nejen prostor pro vaření a přípravu jídel, ale také pro zábavu. Trávení času v kuchyni by pro vás mělo být potěšením. Při výběru obkladů se inspirujte nejnovějšími trendy a pečlivě si promyslete, jaké obklady zakoupit.

Když jste vybírali obklady do koupelny, jistě jste se dlouho rozhodovali, které zvolit. I do kuchyně tomu není jinak. Určitě nechcete řešit situaci, kdy byste museli obklady vracet či je dokonce měnit v době, kdy už jsou nalepeny. Jelikož se v kuchyni tráví poměrně dost času, určitě je třeba myslet na praktickou stránku a snadnou údržbu. Velkou roli hraje rovněž barevnost. Barva obkladů a dlažby by měla ladit s barvou v místnosti i se samotnou kuchyňskou linkou. Zohledněte i velikost prostoru. Jinak budou působit obklady menších rozměrů, např. mozaika a jinak velké kachlíky. Důležité jsou vlastnosti obkladů. Určitě by měly být protiskluzové, pevné apod. Jestliže budete pokládat dlažbu, cokoli vám pak na ni může spadnout. Jen si uvědomte, kolikrát vám při vaření něco spadlo na zem. Nekvalitní dlažba by tak mohla být kdykoli poničena.

Ujistěte se, zda je možné několik dlaždiček případně dokoupit. Může se stát, že se vám nějaká rozbije či prostě špatně vypočítáte množství. Tento problém by vám zařizování kuchyně značně zkomplikoval, zejména tehdy, kdy byste již tytéž obklady do kuchyně nesehnali. U prodejce se tedy informujte, zda lze další obklady dokoupit v případě potřeby.

V dnešní době je široká nabídka obkladů a dlažeb, ať už se zaměříme na rozměry, barevnost atd. Mnohdy to může být až na škodu, protože o to těžší je výběr. Líbí se vám více možností a nevíte, pro kterou variantu se rozhodnout. V tom případě se klidně poraďte s odborníkem, prodejcem obkladů, který vám při výběru pomůže. Ideální je navštívit také showroom, kde jistě nasbíráte spoustu inspirace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *