Bydlení

Rekonstrukce bytu financovaná z úvěru ze stavebního spoření

Jestliže chcete zrekonstruovat váš panelový byt, vezměte to kompletně od podlahy, až po stropy. Celkovou rekonstrukcí lze změnit byt k nepoznání a dát mu zcela nový kabát – moderní, originální a praktický. Základem jsou kvalitní materiály a dobře vyřešená dispozice. Zbavte se starého a nevzhledného umakartového jádra a nahraďte jej zděnou koupelnou. Vybourejte příčky, které lze a zvětšete si prostor pro trávení společných chvil s rodinou. Vyměňte podlahy za plovoucí podlahu, linoleum, nový koberec, dlažbu apod. Srovnejte a vyštukujte zdi a stropy. Poté vymalujte zářivými barvami, které dodají bytu šmrnc. Rekonstrukci si zaslouží určitě i kuchyňská linka či koupelna.

Prostor, jak zkrásnit váš byt, je rozhodě velký. Můžete se pořádně vyřádit, jenže na to vše je potřeba mít dostatek financí? A právě finanční stránka vás trápí nejvíce? Nebudete si moci dovolit kompletní rekonstrukci, proto se pustíte jen do nové výmalby, neboť na více prací nemáte peníze? A věděli jste, že pokud máte uzavřeno stavební spoření a spoříte déle než 2 roky, můžete požádat o úvěr ze stavebního spoření? Ten se vám rozhodně vyplatí. Úvěr ze stavebního spoření je určen právě na financování bydlení, tedy na pořízení nemovitosti, modernizaci a rekonstrukci bydlení. Ve vašem případě můžete úvěr využít na stavební materiál, podlahové krytiny, bourání, na zřízení WC a koupelny, na kuchyňkou linku, na výmalbu, bytové jádro a další práce, které souvisí s rekonstrukcí bytu.

Výhodou je to, že již znáte úrokovou sazbu a to od té doby, co jste podepsali smlouvu o stavebním spoření. Při uzavírání stavebního spoření jste si zvolili cílovou částku a úvěr ze stavebního spoření je poskytován do výše rozdílu mezi cílovou částkou a zůstatkem účtu vašeho stavebního spoření. Jak už bylo řečeno, o úvěr můžete požádat, pokud spoříte min. 2 roky a za tu dobu jste naspořili 40 – 45 % cílové částky. Po celou dobu splácení je vám garantována pevná úroková sazba.

Vyřiďte si úvěr ze stavebního spoření a pusťte se do rekonstrukce co nejdříve, abyste mohli bydlet v nových a hezčích podmínkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *