Kombinované komody
Bydlení

Studentský byt – Co do něj patří

Jestliže vás trápí aktuálně zařizování studentského bytu, je tento článek přesně pro vás. Pod tímto pojmem si všichni představí malý prostor, kam se vleze jen to nejdůležitější. A vy jistě víte, že je tomu opravdu tak. Nemusíte se ale bát, ve hře s prostorem jsme profíci. Bez dalších řečí, pojďme na to, ať se můžete, co nejdříve pustit do nákupu všeho potřebného.

Komoda

Ta, nebo tamta? Jistě vám do oka padlo mnoho různých variant, pojďme se společně podívat na výhody každého provedení, aby váš výběr byl, co nejvíce jednoduchý. Šuplíkové komody, jak napovídá jejich název, oplývají mnoho šuplíky. Obvykle se setkáte s variantou hlubokých šuplat. Už úplně nezávisí na tom, zda budou tři, čtyři nebo vícero. Každopádně předem doporučujeme vybírat takovou, která bude mít větší výšku a menší šířku. Takto jednoduše si vytvoříte další místo, které můžete využít jiným způsobem. Do šuplíků si uložíte studentské potřeby i oblečení. Zajímavým tipem je pořízení menších organizérů, které rozdělí věci, aby byli lépe dostupné. Kombinované komody jsou na druhou stranu více propracované. Vedle šuplíků, můžete k uložení věcí využít i police, které jsou schovány za dvířky. Malé mínus je, že mají obvykle větší šířku, tedy prostor moc neušetříte, ale zase můžete využít jejich povrch. Ať už jako polici k vystavení knih nebo jako toaletku pro dámy. Barvy volte neutrální, nejlépe světlé provedení dřeva nebo klasickou bílou. Interiér se takto opticky zvětší.

Šatní skříň

Šatní skříň je důležitou součástí každé domácnosti, jelikož za její dveře schováte vše. Doporučujeme se poohlédnout po variantě s šatní tyčí, která zajistí, že vaše oblečení bude vždy úhledné pro nadcházející zkoušky. Obvykle se setkáte s kombinací šatní tyče a polic, což je to nejlepší řešení. Rozměry vybírejte uvážlivě, například šatní skříň 120 cm nebo menší 100 cm je perfektní volbou pro každý malý byt. U barevného provedení platí to stejné, co u komod. A jelikož se jedná o vcelku robustní kousek nábytku, je nejlepší bílá. Dveře by měly být zasunovací, aby opět ušetřili místo. Zrcadlo by mělo být neodmyslitelnou součástí, aby byla opravdu multifunkční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *