pelíšky pro psy
Bydlení

Vybíráme pelíšek pro pejska

Že by měl mít každý domácí mazlíček své místečko, je jasná věc. A že to platí u čtyřnohých členů rodiny dvojnásob, potvrzuje prakticky každý chovatel. Nezáleží, zda máte doma velké plemeno anebo spíše postelovou rasu, pelíšek by měl mít zkrátka každý pejsek bez výjimky. Pelíšek pro psa může mít nejen praktickou funkci, ale domov vylepší též jako designová dekorace, stačí si správně vybrat vzor a hlavně velikost, aby váš pejsek nestrádal.

Měkký, nebo tvrdý pelíšek? Zeptejte se psa!

Jestliže váháte, jaké pelíšky pro psy pořídit, sledujte několik dní své mazlíčka. Pokud spí raději na gauči či u vás v posteli, vyzkoušejte měkký pelech, jiní pejsci zase raději odpočívají na tvrdší podestýlce. Drobná plemena i šlechtěné rasy bez chlupů se mohou zachumlat do pelíšků s vysokým vlasem a též zvýšeným okrajem, který hřeje a dodává psí posteli neotřelý vzhled. Máte-li doma dlažbu či kluzké parkety, investujte do pelíšku s protiskluzovou spodní stranou, díky čemuž zabráníte jeho pohybu po celém bytě.

Pelíšky pro psy mohou mít mnoho podob. Kromě barev si smíte vybrat i materiálové zpracování a varianty s vyjímatelným polštářem či pratelnou poduškou. Stojíte-li před nákupem pelechu pro své štěně, počítejte s tím, že velikost by měla být dostatečná pro dospělé plemeno. Nadbytek místa štěněti můžete vyplnit dekou, hračkami i pamlsky.

Moderní pelíšky pro náročné čtyřnohé kamarády

Stále se rozšiřující nabídka pelechů svědčí o tom, že chovatelé mají zájem, aby i jejich pes usínal na kvalitní podušce. Sortiment zahrnuje i extra odolné pelíšky pro psy, kteří tráví většinu času venku, nebo roztomilá plemena, kterým jednoduše sluší designové pelíšky s propracovanými detaily. Pelech pro psa poslouží i kočce a záleží pouze na vás, jaké variantě dáte přednost. Bude to poduška s pratelným potahem, pelíšek se stříškou, popřípadě koupíte svému mazlíčkovi rovnou matraci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *