inteligentní domácnost
Bydlení Inspirace

Chytré technologie moderní doby

S rozvojem moderní doby a nástupem převratných technologií dochází k inovaci mnoha zařízení, které nám v běžném životě šetří čas i peníze. Co jsme dříve obdivovali jen ve filmech, se stává běžnou a dostupnou součástí života. Díky chytrým přístrojům dnes můžeme dojet kdekoli se nám zamane, kontaktovat na míle vzdálené přátele, nebo najít nešťastně ztracený telefon. Chcete ovládat domácí a pracovní prostory, zkontrolovat dům či zamezit požáru? Ano, také to je v dnešní době možné!

Řídící jednotka a zařízení z-wave

Jistě máte svých starostí dost, proto se nebraňte vymoženostem schopným konat některé úkony za vás. Budete potřebovat jen hrstku vychytávek, které posléze pracují automaticky a maximálně spolehlivě. Zásadní úlohu hraje z-wave řídící jednotka, respektive bezdrátová technologie zprostředkovávající komunikaci mezi elektrickým vybavením vašeho domu, kanceláře či bytu. Dle okolností a vašich možností internetového připojení existuje několik typů z-wave jednotek. Samy o sobě však nejsou schopny sloužit, proto je nutné obstarat též z-wave zařízení v podobě aktuátoru, senzoru nebo měřiče.

Mějte věci pod kontrolou kdykoli a odkudkoli

Poté vám již nic nebrání k pohodlnému ovládání osvětlení, klimatizace, bezpečnostních systémů nebo třeba zahradního zavlažování. Dle libosti budete moci otevírat okna a dveře, ovládat žaluzie a monitorovat vlhkost v místnosti. Ba co víc, pomocí tohoto důmyslného systému jednoduše zkontrolujete spotřebu jednotlivých energií.

Fibaro – bezdrátová inteligence

Váš příbytek se tak promění v inteligentní domácnost s minimálními energetickými ztrátami a maximálním zajištěním komfortu včetně zabezpečení. Zásahům do elektroinstalace předchází bezdrátové zařízení fibaro. Společně s ním a připojením k internetu pak pomocí tabletu, notebooku či mobilu ovládáte vše potřebné i na dálku. Pakliže internetový přístup nemáte, lze se připojit lokálně. Řídící jednotka i připojovací zařízení pak sdílejí jednu síť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *