pojištění nemovitosti online
Bydlení

Co všechno spadá pod pojištění nemovitosti

Pojistit si byt či dům by mělo být v dnešní době samozřejmostí. Přesto však existují tací, kteří takové pojištění nemají nebo o něm teprve uvažují. Může za to možná nevědomost toho, na co přesně se vztahuje a co všechno lze díky němu pojistit. Věřte, že pojištění nemovitosti patří mezi investice, které se každopádně vyplatí. Nikdy nevíte, co se stane, a to v současné době platí dvojnásob. Pojďte s námi zabrousit do světa hypotetických událostí, které mohou nastat a v okamžiku změnit váš život. Po takových událostech teprve pochopíte, že pojištění smysl má!

Nejdříve se podíváme na to, co všechno pod pojištění nemovitosti spadá. Samozřejmě je to dům nebo byt. Nemovitost si však můžete nechat pojistit, i pokud je rozestavěná, a to včetně stavebního materiálu a v případě bytu včetně podílu na společných prostorách domu. Spadá sem i pojištění vybavení domácnosti (vestavěné skříně, kuchyňská linka apod.), případně vaše garáž, studna, altán, skleník, solární panely, bazén a podobně. Do toho všeho jste vložili nemalé finanční prostředky a byla by škoda o ně jen tak přijít, pokud nastane pojistná událost.

Pojistné události

A teď se už dostáváme k jádru věci. Pro jaké případy se pojištění sjednává? Patří sem různé živelné pohromy. Vezměte si třeba, že nastane krupobití, kdy z nebe budou padat kroupy o velikosti pomeranče (nedávno toho byli svědky v Itálii). Totálně vám zdemolují bazén, garáž i dům. Pokud máte tyto nemovitosti pojištěné, máte o starost méně. Pokud ne, zbudou vám jen oči pro pláč. Totéž platí pro požár, vichřice, pád stromu nebo povodeň.

Pojištění nemovitosti pokrývá škody způsobené hlodavci. Ano, můžete se pojistit proti poškození zateplené fasády pro případ, že ji hlodavci nějak naruší. Pokud stavíte, vyplatí se pojistit stavební materiál a techniku před krádeží. A pojištění pokrývá i škody, ke kterým dojde při zkratu elektromotoru – například v čerpadle.

Ceny a služby navíc

Kolik vás bude stát takové pojištění ročně, se dá lehce vypočítat. Stačí vyhledat pojištění nemovitosti kalkulačka. Orientačně se jedná o pár tisíc korun, což je oproti tomu, o kolik můžete v případě živelné pohromy nebo jiné škody přijít, až směšně málo. Při sjednaném pojištění nemovitosti máte navíc veškeré asistenční služby zdarma, což znamená, že pojišťovna zajistí odborníky z odvětví, ze kterého bude potřeba (instalatéra, zámečníka atd.), uhradí dopravu, práci i materiál.

Jako doplňkové připojištění nabízí pojišťovna navíc rozšířené asistenční služby, pozáruční servis spotřebičů a pojištění odpovědnosti za škodu vyplývající z vlastnických a nájemních vztahů.

Výhodou je možnost sjednání pojištění nemovitosti online. Navštivte stránku https://www.generali.cz/pojisteni/pojisteni-majetku/dum-a-byt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *