tapety
Nezařazené

Tapety jdou zpátky do módy

Vylepšit si bydlení se dá mnoha způsoby. Některé jsou drahé, jiné se dají zvládnout poměrně levně, třeba malování. Nicméně vše je docela pracné a vyžaduje to vcelku dost volného času, kterého dnes mají zaměstnaní lidé jako šafránu. Druhým podobným řešením mohou být například tapety.

Nové jsou daleko lepší

Ještě za dob socialismu a pár let po něm bylo tapetování bráno pomalu jako trest. Práce s lepidlem byla mírně řečeno složitá a samotné nalepování byl také docela zajímavý zážitek. Pokud s tím neměl člověk žádné větší zkušenosti, obvykle se lepení tapet docela protáhlo a jen málokdy nebylo doplňováno vulgárními průpovídkami.

Tyto doby temna jsou už naštěstí pryč a dnešní tapety nemají nic společného s modely, jež se daly běžně koupit na přelomu minulého tisíciletí. Současné verze jsou ve všech ohledech lepší a je s nimi daleko méně práce, než by člověk řekl. I proto stále více lidí preferuje tapety před malováním, které je stále pracné, a hlavně se při něm hodně nadělá.

Lepení je snadné

Nalepit tapetu v 21. století není nic složitého. Stačí si zvolit správný typ. Samolepicí tapety již víceméně vypudily z trhu klasiku, takže instalace je dnes skutečně záležitostí několika minut. Dost samozřejmě záleží na velikosti plochy. 

S těmito typy tapet se pracuje dobře, nicméně i tak je lepší mít po ruce nějakého pomocníka, jelikož samotnému člověku se ne vždy podaří nalepit tapetu rovně. Důležité je, že se během práce nic netrhá, nikde nekape lepidlo a obecně je čisto.

Široký výběr 

Tapety jsou zajímavé i pro svou rozmanitost. Ne každý touží po jedné či dvou barevných stěnách. Hodně lidí by rádo něco více, a právě díky tapetám je toho možné dosáhnout. Navíc jsou běžně k mání i takzvané fototapety, jež klidně mohou suplovat funkci velkého obrazu. 

Dají se použít víceméně kdekoliv, záleží na vkusu, ale nejčastěji si je lidé vylepují hlavně v obývacích pokojích, dětských pokojích, případně v ložnicích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *