Nezařazené

Útulný domov s koberci

Znáte ten pocit, když se ocitnete v nějaké místnosti, ale do útulného prostředí to má ještě dost daleko? Ano, jsou to předměty a nábytek, které se postarají o jedinečnost a příjemnou atmosféru pokojů, kde budete roky bydlet. 

Orientální koberce jsou stále trendy

Ano, dá se tvrdit, že orientální kobercové kusy nikdy nevyjdou z módy. Stále budou v oblibě, protože jejich originalita spočívá v ručním vázání. Jakmile si jednou pořídíte pravý perský koberec, budete vědět, že nikdo nebude mít úplně přesně stejný jako je ten vás. Kvalitní orientální koberce jsou vlastně výbornou investicí, jelikož, co dnes koupíte, to bude mít za několik let mnohem vyšší hodnotu. Pochopitelně nepatří pořizovací ceny zrovna k nejnižším. Správná údržba prodlužuje životnost a jednotlivé kusy by měly vydržet mnoha generacím, konkrétně stovky let. Odolnost se také odvozuje od množství obsaženého lanolinu ve vláknech, z nichž se tkalo. Hodnotnější produkty mají mnohem více lanolinových vláken. Životnost je dále ovlivněna také způsobem použití. Jinak bude vypadat koberec, po kterém se denně chodí, jinak kus sloužící pouze k výzdobě interiéru. 

Výběr z mnoha motivů

Lidé mají rozdílný vkus, proto se i perský koberec dá sehnat v mnoha designech. Domů si vlastně nastěhujete umělecké dílo. Vyberete si neotřelé motivy a neobvyklá pestrá propojení. Vlastně záleží hlavně na tom, co upřednostňujete. Mezi nejoblíbenějšími najdete koberce s květinovými, geometrickými a jinými obrazci. Nezapomeňte požadovat certifikát o pravosti původu, abyste měli důkaz, že skutečně kupujete unikátní model. Nemusíte se znepokojovat, když po koupi zaznamenáte ztrácení vlněného chmýří. Jde o zcela přirozenou věc, která ustane po několika vyčištění pomocí vysavače. Vzhled vylepšíte jednoduše jemným vykartáčováním. K plusům patří, že se špína usazuje velice pomalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *