dovoz starožitného nábytku
Nezařazené

Nábytek s historií v moderní domácnosti

Stále roste počet moderně zařízených domácností, které volí jako oživující prvek starožitný nábytek. Co stojí za tímto boomem a jak zakomponovat typ nábytku do moderní domácnosti?

Historický nábytek jako moderní trend

Historický nábytek dodá vaší domácnosti punc tajemna. Každá starožitnost si s sebou nese svůj příběh, který vypráví. Historie přitahuje lidi od pradávna, tak proč si jí trochu nepřinést do současného bydlení? Vždyť se starožitným nábytkem působí i moderně vybavená domácnost osobitěji.

Někdy méně znamená více

Ať už preferujete jakékoli historické období, je zapotřebí držet se toho, že se nevyplatí míchat styly v rámci jednoho pokoje. Místnost by pak působila roztříštěným dojmem a váš záměr, zútulnit si bydlení, by vyšel naprázdno.

Moderně zařízené byty se vyznačují jednoduchostí. Upřednostněte proto starožitný nábytek menších rozměrů. Nebude působit těžkopádně a dodá bytu na jedinečnosti a útulnosti.

Kouzlo kontrastu

Kontrasty jsou hojně využívanou vlastností odborníky na bytový design. Přitahují totiž zrak a tím naši pozornost. Máte pokoj vybavený světlým moderním nábytkem? Dejte v něm vyniknout dřevěné komodě, vitríně či knihovně. Vedle postele v ložnici můžete umístit zase komodu ve stylu peřináče, ev. starožitný noční stolek.

Chci si koupit starožitný nábytek

Chcete si koupit nábytek s historií, ale dumáte, na koho se obrátit? Doporučujeme obejít různá starožitnictví nebo specializované prodejny s tímto druhem sortimentu.

Řada kamenných prodejen má také své internetové stránky, na kterých prezentuje nabízené zboží. Máte tak příležitost projít si jejich nabídku ještě před osobní návštěvou.

Někteří prodejci také nabízejí možnost dovozu starožitného nábytku ze zahraničí, nebojte se jí využít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *